Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.06.2010
Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Dnia Bobasa”. Wszystkie uczennice miały przynieść dziś swoją lalkę – bobasa i cały dzień przykładnie się nią zajmować. O 13.30 zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Klasy rywalizowały między sobą o klasowy tytuł „SuperMamy”. Wśród konkurencji znalazły się te ze znajomości własnego „dziecka” (rozpoznanie go z zawiązanymi oczami), wymagające sprawności fizycznej i oczywiście to, co każda mama umieć powinna – przewijanie.
Z konkursów zwycięsko wyszła klasa trzecia, za co otrzymuje 50 punktów do Ligi Klas. Nienajgorzej wypadła też klasa druga – miejsce drugie i 30 punktów. Ostatnia była klasa pierwsza – 10 punktów. Zapraszamy do GALERIA/inne.


02.06.2010
Cieszymy się i jesteśmy dumni z Dominiki Dutkowiak (kl. 3), która w tym roku została laureatką dwóch prestiżowych konkursów: zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty oraz Ligi Naukowej. Na porannym apelu uhonorowaliśmy Dominikę specjalnym dyplomem, który zawisł w naszej "galerii sław" Per Aspera Ad Astra przy wejściu do szkoły. To już trzynasty dyplom w naszej kolekcji.
Innym miłym akcentem poranka było wręczenie Ali Adamskiej (kl. 3) dyplomu i nagrody, które zdobyła w konkursie Chemik Gimnazjalista. Przypomnijmy, Ala została finalistką konkursu. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


03.06.2010
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem, nie jest dla naszej małej społeczności szkolnej dniem wolnym od pracy, choć od nauki tak. Tego dnia tradycyjnie bierzemy udział w centralnej diecezjalnej procesji eucharystycznej. Zaraz po jutrzni (dla chętnych) odbyła się Msza św. w naszym kościele, po czym dołączyliśmy do uroczystego korowodu pod katedrą, skąd ruszyliśmy do czterech ołtarzy. Uczestnictwo w procesji podczas dnia wolnego od nauki sprawia, iż nasz rok szkolny krótszy jest o jedne dzień - świadectwa rozdajemy już 24 czerwca. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


04.06.2010
"Wrocławski Dzień Talentów Gimnazjalnych", impreza odbywająca się w ramach obchodów Jubileuszu X-lecia gimnazjów we Wrocławiu, pozwoliła wielu zdolnym gimnazjalistom ujawnić swoje talenty większej publiczności. Nie mogło zabraknąć tam i nas. Marysia Hejda (kl.3) znana jest nam wszystkim ze swoich zdolności tanecznych, więc i jej nie mogło zabraknąć w Szkolnym Ośrodku Kultury (SzOK) przy ul. Różanej. Jury doceniło zdolności Marysi przyznając jej wyróżnienie. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


05.06.2010
Wkroczyliśmy w ostatni miesiąc nauki, w czas bogaty w różne wydarzenia, których bieg będzie nam wyznaczał coraz krótszą drogę do wakacji. Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie zapoznamy się z aktualnym kalendarium pracy na czerwiec.


06.06.2010
Zapraszamy do KLASY, gdzie publikujemy nadesłane nam przez dziewczyny materiały z życia ich klas; notki oraz zdjęcia znajdziemy w domenach drugoklasistek i trzecioklasistek.


07.06.2010
Biuletyn Informacyjny Gimnazjum to skrót słowno-obrazkowy najważniejszych wydarzeń poprzedniego miesiąca. Dzisiaj publikujemy biuletyn majowy, czyli osiem najważniejszych wydarzeń tego pięknego miesiąca znajdziemy w "BIG" po lewej stronie witryny. Zapraszamy!


08.06.2010
Od tygodnia trwa kolejna akcja charytatywna zorganizowana przez samorząd uczniowski. Tym razem, w związku z powodzią, zbieramy środki czystości dla wszystkich poszkodowanych. Przyniesione rzeczy wkładamy do pudełka, stojącego przy "pokoiku" samorządowym (czytelni).
Akcja zakończy się 18 czerwca.


09.06.2010
Dziś rano, jak w każdą środę, urszulańską społeczność zgromadził apel. Przygotowały go pierwszoklasistki, które uczą się w naszej szkole języka niemieckiego. Tematem rozważań był slang internetowy. Wspólnie staraliśmy się rozwinąć najpopularniejsze skróty. Na tych, którym się to udało, czekała oczywiście nagroda. Apel został przygotowany pod opieką p.Magdaleny Olbrich. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Natomiast o godz.12 delegacja z naszego gimnazjum wraz p.Magdaleną Olbrich i p.Piotrem Sołodyną udała się do Impartu na Uroczystą Galę X Lecia Gimnazjów wrocławskich. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


10.06.2010
Konkurs na ubranko dla lalki-bobasa został rozstrzygnięty. Zwyciężyła Ania Kowalska (kl.3). Po porannej modlitwie otrzymała nagrodę - talon na lody. Gratulujemy wygranej!


11.06.2010
Kolejne dyplomy trafiają na naszą podstronę "osiągnięcia szkoły", tym razem Ali Adamskiej za konkurs Chemik Gimnazjalista, Marysi Hejdy za wyróżnienie w gali talentów gimnazjalnych oraz zaległy Roksany Kałużnej, finalistki zDolnego Ślązaka (wszystkie z kl. 3). Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom! Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły".


13.06.2010
Zapraszamy do KLASY, gdzie trzecioklasistki dodają kilka zdjęć do swojej fotorelacji z wycieczki zagranicznej oraz fotki z Dnia Bobasa. U nich przeczytamy też kilka notek i klika w domenie pierwszoklasistek. Zapraszamy!


14.06.2010
Po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziliśmy Cmentarz Żydowski przy Ślężnej, gdzie spędziliśmy przedpołudnie doprowadzając to szczególne miejsce do porządku. Tym razem spiritus movens przedsięwzięcia było koło historyczne, które zgromadziło dodatkowych ochotników i udało się na cmentarz pod opieką p.Alicji Dubaj. Zapraszamy do GALERIA/inne.


14.06.2010
Wystąpił błąd w serwisie obsługującym nasze sondy internetowe i nagle, bez uprzedniego ostrzeżenia, nastąpiła awaria. W związku z tym uznajemy, że na dzień przed końcem głosowania zwycięża zdjęcie numer 3 (na krótki czas przed awarią - 19 głosów), z niewielką przewagą nad fotką numer 1 (17 głosów). Od jutra będziemy głosować na FOTOROKU!


15.06.2010
Dzisiejszy dzień był ostatnią szansą na zdobycie nowych ocen lub poprawienie tych na koniec roku. Jutro po południu odbędzie się rada klasyfikacyjna.


16.06.2010
Rano do naszego gimnazjum zawitał pan Grabowski, podróżnik, aby opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach i wrażeniach z wyprawy do Australii. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy na temat tamtejszej ludności, panujących tam zwyczajów, a także fauny i flory tamtych terenów. To już drugie takie spotkanie - w zeszłym roku mieliśmy okazję posłuchać o Boliwii i Peru. Zapraszamy do GALERIA/konferencje

Po południu natomiast wszyscy uczący w naszej szkole nauczyciele zebrali się na radzie klasyfikacyjnej. Oceny z poszczególnych przedmiotów, a także te z zachowania, zostały ostatecznie zatwierdzone.


17.06.2010
Dziś na ostatniej godzinie lekcyjnej odbył się finał konkursu z języka angielskiego MASTA, konkursu trwającego od jesieni, składającego się z ośmiu etapów. Rywalizacja w formie quizu przy udziale publiczności toczyła się pomiędzy Olą Zamorską, Asią Kisiel i Pauliną Wierzbińską. Prowadzącymi były Ada Sokół, Ania Kowalska (kl.3) i Zuzia Kowalczyk (kl.2). Po czterech rundach zmagań i godzinie rywalizacji wyłoniła się tegoroczna mistrzyni - Ola. Serdecznie gratulujemy sukcesu!  Ola była finalstką po raz trzeci z rzędu. MASTA została przygotowana przez p.Piotra Sołodynę. ZAPRASZAMY DO GALERIA/KONKURSY.

Nasze podwoje otworzyły się dzisiaj po lekcjach dla dziewcząt, które myślą o wyborze naszego Gimnazjum na dalsze lata swojego kształcenia. W ramach "Dnia Otwartego" mogły one zwiedzić nieco naszą szkołę, a także dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na jej temat. Tym razem spotkanie w całości poprowadzone zostało przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Kilka zdjęć umieściliśmy w GALERIA na wwwSU.


18.06.2010
Mieliśmy przyjemność gościć klasę uczennic poznańskiego Gimnazjum Sióstr Urszulanek, które pod opieką s.Anety spędzają wolny czas swojej wycieczki wiosennej w naszym mieście. Z tej okazji Ania Kowalska i Roksana Kałużna zaprezentowały koleżankom z Wielkopolski szczególne miejsce historyczne Dolnego Śląska - Mauzoleum Piastów Śląskich, mieszczące się w budynku naszego klasztoru. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


20.06.2010
W dniu dzisiejszym zakończyła się sesja robocza Rady Samorządu Uczniowskiego, odbywająca się w Bardzie Śląskim, która trwała od piątku. Głównym celem, tradycyjnie, było zaplanowanie imprez na przyszły rok szkolny oraz omówienie pracy wykonanej w tym, już prawie zakończonym. Dziewczyny przebywały pod czujnym okiem Siostry Dyrektor - s. Estery Grzegorek i p. Piotra Sołodyny, opiekuna RSU. ZAPRASZAMY DO GALERIA/KONFERENCJE.


21.06.2010
W imię zasady "W zdrowym ciele zdrowy duch" szkolną społeczność zgromadził dziś Dzień Sportu. Najpierw klasy zmagały się w 9 różnych konkurencjach. W ruch poszły zarówno piłki do koszykówki, jak i te do unihokeja. Zwyciężyła klasa trzecia.
Drugim - równie ekscytującym elementem dnia był mecz piłki siatkowej, rozegrany pomiędzy nauczycielami a uczennicami. Choć dziewczyny bardzo się starały, nie udało im się wygrać. Mimo to wszyscy świetnie się bawili i czas upłynął w miłej atmosferze.


22.06.2010
W ramach Dnia z Wychowawcą klasa pierwsza i druga wybrały się dzisiaj na wycieczkę do Jawora. Uczestniczyły tam w dwóch rozprawach sądowych. Dowiedziały się też sporo ciekawych informacji na temat polskiego sądownictwa - swoją wiedzą podzielił się z nimi tato jednej z naszych koleżanek. Dziewczęta wraz z opiekunami s. Katarzyną Słowik, p. Magdaleną Olbrich i p. Moniką Książczak zwiedziły także Kościół Pokoju.


25.06.2010
Dzień Wdzięczności zbiegł się w tym roku z pożegnaniem klasy trzeciej. Po podziękowaniach złożonych rodzicom, nauczycielom, siostrom a także osobom, które w tym roku szczególnie wspomagały dziewczętą z SU w pracy przyszedł czas na pożegnalne przedstawienie trzecioklasistek. Jest to tradycyjny sposób podziękowania szkole za trzy lata nauki i wychowania. Po inscenizacji "Poskromienia złośnicy" wg Williama Shakespeare'a na scenę wkroczyły drugoklasistki, które w imieniu uczennic naszego Gimnazjum podziękowały najstarszym koleżankom za wspólne przeżywanie szkolnej rzeczywistości. ZAPRASZAMY DO GALERIA/UROCZYSTOSCI


25.06.2010
Rok szkolny 2009/2010 dziś został oficjalnie zakończony! O 9.00 zebraliśmy się w kościele na Eucharystii pod przewodnictwem księdza Piotra Wawrzynka. Poczet sztandarowy - chorążanka Pola Slesarow i przyboczne Ania Pietrucha i Agnieszka Torzewska (wszystkie z kl.1), zostały zaprzysiężone.
Następnie udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego Siostra Dyrektor Estera Grzegorek podsumowała kończący się rok oraz podziękowała i wręczyła nagrody członkiniom Rady Samorządu Uczniowskiego. Pamiątkowe upominki otrzymały także osoby należące do poszczególnych sekcji i do MER-u (Modlitewnej Eskadry Ratunkowej).
Rozstrzygnięty został plebiscyt na Urszulankę Roku. Na to zaszczytne miano zdaniem nauczycieli i uczennic zasłużyła Ania Łukaszczuk (kl.3). Gratulujemy!
Dziś również ogłoszone zostały wyniki Ligi Klas. Po całorocznej rywalizacji w wielu dziedzinach ""szkolnego" życia zwyciężyła klasa pierwsza otrzymując tym samym magnetofon do własnej dyspozycji.
Kolejnym punktem dzisiejszej uroczystości było jakże wyczekiwane rozdanie świadectw i nagród dla najlepszych uczennic przez wychowawczynie klas oraz wręczenie przez nauczycieli nagród "przedmiotowych", których w naszej szkole jest wiele.
Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podziękowała Siostrze Dyrektor oraz Gronu Pedagogicznemu za mijający rok szkolny, a klasy oraz osoby indywidualne wręczyły kwiaty.
ZAPRASZAMY DO GALERIA/UROCZYSTOŚCI!


26.06.2010
Noc Kościołów 2010 we Wrocławiu miała miejsce z 25 na 26 czerwca, a w jej programie znalazł się również kompleks klasztorny Sióstr Urszulanek oraz Mauzoleum Piastów Śląskich. W przygotowanie tego wydarzenia zostały zaangażowane również nasze uczennice, o czym możemy przekonać się zaglądając do GALERIA/konferencje-wystawy. Zapraszamy!


29.06.2010
Z dumą i radością przychodzi nam ogłosić wyniki egzaminu gimnazjalnego 2010. Otóż nasze dziewczęta z części humanistycznej uzyskały średnią 42,5 pkt (na 50), z matematyczno-przyrodniczej 35,9 pkt, z języka angielskiego 45,5 pkt, a z niemieckiego 40,5 pkt. Gratulujemy! To bardzo dobry wynik, szczególnie na tle uczniów z miasta i województwa. A jak wypadło miasto i województwo? Tak dokładne dane uzyskamy w "osiągnięcia szkoły"/Rok szkolny 2009/2010.

W "szkoła to MY"/90 znajdziemy wyniki naszych "Dziewięćdziesiątek", czyli uczennic, które uzyskały w sumie 90 i więcej punktów z egzaminu gimnazjalnego. W tym roku są to: Paulina Wierzbińska, Ala Adamska, Dominika Dutkowiak, Roksana Kałużna, Aga Owczarek i Ania Łukaszczuk. Gratulacje! Zapraszamy do "szkoła to MY".


30.06.2010
Jak pamiętamy, Ania Łukaszczuk została uznana przez społeczność szkolną Urszulanką Roku 2010. Właśnie oddajemy do użytku podstronę poświęconą Ani, z ciekawą retrospektywną kolekcją jej fotografii z trzech lat nauki w naszym Gimnazjum. Zapraszamy do "Urszulanka Roku" po lewej stronie naszej witryny!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!