Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.06.2012

Dzisiejszy dzień obfitował w różnego rodzaju wydarzenia. Jednym z nich były imieniny Siostry Dyrektor Liceum Blandyny Boch. Po Mszy odprawionej w intencjach solenizantki wszyscy wyruszyli na aulę gdzie odbyło się składanie życzeń oraz krótki program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Na tym radosnym świętowaniu pojawiła się również delegacja Gimnazjum wraz z s. Agnieszką Młynarczykowską na czele. Pragniemy jeszcze raz złożyć s. Blandynie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń oraz wielu łask Bożych. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Ten piątek jest też pierwszym piątkiem miesiąca w związku z czym w naszej szkole odbyła się Msza Święta w intencji księdza Piotra oraz wszystkich jego znajomych, a także dzieci z całego świata z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka. Natomiast na sam koniec szkolnego tygodnia po szóstej godzinie lekcyjnej odbyły się organizowane przez Samorząd Uczniowski oraz p. Tomasza Hermana rozgrywki sportowe, które wygrała drużyna klasy trzeciej "Me Gusta". Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz kibickom. Zdjęcia z tego wydarzenia w niedzielę na stronie SU.


02.06.2012

Ostatnie w tym roku szkolnym wyjście na Cmentarz Żydowski za nami. Dziś aby posprzątać to historyczne miejsce wybrały się do niego uczennice klasy pierwszej wraz z p. Magdaleną Jezierską, Samorządowiczki z p. Piotrem Sołodyną oraz dziewczęta z koła historycznego razem z p. Alicją Dubaj. Po ponad dwóch godzinach porządkowania nadszedł czas na krótkie wzbogacenie swoich wiadomości na temat cmentarza, spacer oraz zdjęcie pamiątkowe. Zapraszamy do GALERIA/inne.


03.06.2012
W czwartek w Filharmonii Wrocławskiej odbył się Koncert Końcoworoczny Programu "Śpiewający Wrocław ", w którym to wziął udział nasz szkolny chór prowadzony przez p. Monikę Tropper. Uczęszczające na niego dziewczęta zarówno z Gimnazjum, jak i Liceum wypadły świetnie i zebrały gromkie brawa od wszystkich przybyłych. Widzom czas urozmaiciły też występy innych chórów oraz zespołu "Małe Instrumenty".


Mówiąc o kulturze i sztuce. Trzecioklasistki w ramach lekcji języka polskiego weszły w bezpośredni kontakt ze kulturą udając się wraz z p.Anną Molasy do Muzeum Narodowego na wystawę sztuki współczesnej. Zdjęcia z tego wydarzenia w GALERIA/wystawy - zapraszamy.


04.06.2012

Mimo, że Dzień Dziecka już minął w naszej szkole dopiero dziś miały miejsce jego obchody. Ich tematem była zabawa na plaży. Na początku dziewczyny musiały sprawdzić swoje umiejętności aktorskie w pantomimie do czytanego tekstu. Następnie odbył się berek "Ośmiornica" oraz zawody między czterema drużynami, które wygrała klasa pierwsza. Kolejną atrakcją był konkurs tańczenia z piłkami plażowymi między różnymi częściami ciała, w którym zwyciężyły trzecioklasistki - Aleksandra Cipora i Marta Szawłowska oraz mecz siatkówki piłką plażową. Tu również wygrały pierwszoklasistki. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie wspaniałej chwili odpoczynku między lekcjami oraz Siostrze Dyrektor za podarowanie wszystkim uczennicom słodkich prezentów. Zapraszamy do galerii na stronie Samorządu Uczniowskiego!


05.06.2012
25 czerwca udajemy się do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie weźmiemy udział w niezwykłej lekcji historii w ramach "Dnia Patriotycznego". W tego typu zajęciach uczestniczymy od kliku lat, odwiedzając miejsca o szczególnym znaczeniu w historii naszego kraju. W tym roku wyjątkowo jedziemy w czerwcu, ponieważ zarezerwowanie wizyty w Muzeum jest zadaniem z gatunku trudnych (prawie niemożliwych).

Koszt wyjazdu oszacowaliśmy na 78 złotych, z czego prawie 70 złotych to przejazd autokarem, a reszta to koszty związane z wizytą w Muzeum. Wyjazd przypada w poniedziałek, więc w normalny dzień pracy szkoły, więc jest z gruntu rzeczy obowiązkowy. Jeśli jednak występują obiektywne przeszkody uniemożliwiające wyjazd - na przykład finansowe lub zdrowotne - prosimy o kontakt z wychowacą klasy. Tylko takie przeszkody uznajemy za usprawiedliwione.

Zapisy na wyjazd u gospodarzy klas tylko do 11 czerwca. Pieniądze na wyjazd należy wpłacić do 18 czerwca.


06.06.2012

Dziś odbył się apel geograficzny, przygotowany przez p. Sławomira Florczyka oraz drugoklasistki Magdę Kwiecińską, Aleksandrę Nicpoń i Aleksandrę Seredyńską. Miał on temat "Egzotyczne wakacje". Dziewczęta opowiedziały naszym uczennicom m.in. o Hawajach i Seszelach podsycając tym bardziej ich i tak ogromne pragnienie zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy za pogłębienie naszej wiedzy o miejscach tropikalnych. Zapraszamy do GALERIA/apele.


07.06.2012

Po raz pierwszy od wielu lat nie braliśmy udziału w diecezjalnej procesji Bożego Ciała idąc w tej pięknej manifestacji religijności cała szkołą. W tym roku reprezentowały nas trzecioklasistki przygotowujące się do sakramentu bierzmowania oraz poczet sztandarowy. Grupa, zebrawszy się o 8:30 pod szkołą, wyruszyła na Ostrów Tumski, gdzie o 9:00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa, księdza Mariana Gołębiewskiego. Po Eucharystii dziewczęta dołączyły się do procesji. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości wszystkich, którzy chcą obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.


08.06.2012
Przedstawiamy oficjalną stronę prezentująca kandydatki w najbardziej prestiżowym przedsięwzięciu naszego Gimnazjum - w Plebiscycie Urszulanka Roku. Zapraszamy TĘDY lub przez baner u góry strony, który będzie widniał do końca roku szkolnego. Wtedy zostanie ogłoszona zwyciężczyni Plebiscytu.


09.06.2012
Przeszłość: zapraszamy do zapoznania się ze świeżo opublikowanym majowym wydaniem Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Wydarzenia poprzedniego miesiąca w telegraficznym skrócie po lewej stronie naszej witryny w BIG. Teraźniejszość i przyszłość: najbardziej aktualny plan pracy Gimnazjum na ostatni miesiąca pracy znajdziemy w TERMINARZ oczywiście, gdzie zapraszamy :)


10.06.2012

Dziś wyjątkowy dzień dla naszych trzecioklasistek, które podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej w klasztornym Kościele św. Jadwigi przez Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania. Dziewczęta z pełną świadomością przyjęły do swego życia Ducha Świętego, a my pragniemy życzyć im, aby nieustannie umacniał on ich wiarę. W nabożeństwie uczestniczyli także rodzice i goście uczennic, Siostra Dyrektor, nauczyciele oraz pierwszo- i drugoklasistki. Na koniec chcemy podziękować także s. Katarzynie Słowik, która przygotowała trzecioklasistki do przyjęcia tej ogromnej łaski bożej oraz p. Monice Tropper za wspaniałą oprawę muzyczną. Sto zdjęć w GALERIA/uroczystości - zapraszamy!


11.06.2012
Dzisiaj na porannym apelu p.Piotr Sołodyna, opiekun Samorządu Uczniowskiego, wręczył drużynie koszykarskiej trzeciej klasy puchar za zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Zawodniczki otrzymały również pamiątkowe, oprawione zdjęcia. Rozgrywki międzyklasowe zwyczajowo organizuje SU, najpierw przeprowadzając referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej (luty), a potem organizując dwie rundy rozgrywek (marzec i maj). Wyniki rozgrywek na SAMORZĄD UCZNIOWSKI.


12.06.2012
Jesteśmy w trakcie internetowego głosowania na "Zdjęcie maja/czerwca". Jest to ostatni plebiscyt tego typu, bo najciekawsze zdjęcie ubiegłego miesiąca (wybrane 16 czerwca) dołączy do ośmiu wcześniej wybranych, by stanąć do rywalizacji o miano "Foto Roku 2012". Specjalna podstrona dotycząca zdjęcia roku znajduje się na stronie SU. Zapraszamy do głosowania!


13.06.2012

Tradycyjny środowy apel dziś miał nieco inną formę, gdyż przygotowały go wszystkie klasy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy o wycieczce klasy trzeciej do Włoch oraz o przeżyciach pierwszo- i drugoklasistek z wyjazdu w okolice Krakowa. Jedne uczennice zdecydowały się na pokazanie prezentacji, inne przedstawiły krótki skecz. Na koniec również Siostra Dyrektor opowiedziała nam o swoim wyjeździe z dziewczętami do Poznania na Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych. Zapraszamy do GALERIA/apele.


14.06.2012

Gimnazjalistki miały niepowtarzalną okazję poznania tajników edukacyjnych USA. Drugoklasistka z naszego Liceum, Alicja Dziatkiewicz w ramach Europejskiej Akademii Dyplomacji Polsko - Amerykańskiego Programu Wymiany Młodych Liderów wzięła udział w wymianie młodzieży. Od 10 lutego do 10 marca przebywała w mieście Monument w stanie Colorado, gdzie uczęszczała do Lewis - Palmer High School. Teraz natomiast gościmy w Polsce tamtejszych uczniów, którzy dokładnie opowiedzieli nam o swojej szkole. Dziękujemy Liceum za zaproszenie nas do wysłuchania tak ciekawego wykładu. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


15.06.2012

Uczennice naszego Gimnazjum wraz z p. Anną Tracz-Molasy oraz p.Magdaleną Jezierską wybrały się dziś na wrocławski Rynek, gdzie miały miejsce liczne występy oraz koncerty. Dla dziewcząt nie było to jednak zwykłe wyjście, gdyż dzięki zorganizowanemu przez Operę Wrocławską happeningowi mogły one przebrać się w stroje pochodzące ze spektakli i w nich przejść ulicami Wrocławia od Opery aż do rynkowej strefy kibica. Dziękujemy p. Annie Tracz - Molasy za umożliwienie nam wzięcia udziału w tej wyjątkowej paradzie.

Zdjęcia z tego wyjścia w naszej galerii (INNE). Więcej informacji w lokalnej prasie, gdzie naszą uwagę przykuje zdjęcie numer 6 oraz fragment filmiku rozpoczynający się w okolicy 2:40.


17.06.2012


17.06.2012
W piątek odwiedziła nas na apelu porannym Siostra Przełożona i wystosowała do nas prośbę w imieniu kleryków misjonarzy udających się na misje do Afryki. Prośba dotyczy różańców, które chcą zawieźć na Czarny Ląd. Zaglądnijmy do szafek - bardzo często zalegają w nich rzeczy, których nie używamy (i nie potrzebujemy), także i różance. Możemy je przynosić do szkoły do końca roku szkolnego.


18.06.2012

W sobotę trzecioklasistki przeżyły swój ostatni bal w Gimnazjum. Na zabawę końcoworoczną dziewczęta mogły przybyć wraz z osobą towarzyszącą. Jesteśmy pewni, że wszyscy czuli się świetnie, gdyż impreza zaczęła się o godzinie 18.00, a skończyła dopiero o 23.00. Gdy ktoś znudził się tańczeniem mógł pooglądać mecz lub udać się do kącika z poczęstunkiem. Cieszymy się, że mimo iż to ostatnia zabawa trzecioklasistek, to są one z niej bardzo zadowolone. Pragniemy podziękować też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej zorganizowania.


19.06.2012
Wczoraj w Liceum odbyło się wyjątkowe spotkanie z p. Markiem Krajewskim - znanym pisarzem kryminałów z czasów II wojny światowej, których akcja toczy się we Wrocławiu. Mimo, że wykład został zorganizowany przez licealistki, mogły w nim wziąć udział również chętne uczennice Gimnazjum. Fanki spotkały się z artystą o godzinie 15.00 w szkolnej uczelni. Dziękujemy LO za zaproszenie.


20.06.2012
Klasa druga wraz z p. Tomaszem Hermanem w ramach lekcji WF-u wybrała się dziś do Dolnośląskiego Centrum Fotografii "Domek Romański" w Galerii OKiS, znajdującej się nieopodal naszej szkoły. Dziewczęta mogły obejrzeć tam wystawę kilkudziesięciu zdjęć przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych autorstwa fotografa Gazety Wyborczej - Kuby Atysa. Ekspozycję zorganizowano z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich.


21.06.2012

Dzień sportu w naszej szkole w tym roku upłynął w duchu sportowej eywalizacji pomiędzy uczennicami klas, które wzięły udział w zadaniach sprawnościowych przygotowanych przez p.Tomasza Hermana. Trzecioklasistki za zwycięstwo otrzymały karton batonów lion, sponsorowany przez Siostrę Dyrektor. W drugiej części dnia byliśmy świadkami rewanżowego meczu siatkarskiego pomiędzy uczennicami i nauczycielami. Ponownie zwyciężyli reprezentanci grona pedagogicznego, tym razem 2:0. Zapraszamy do GALERIA/inne.


22.06.2012

Rada klasyfikacyjna, podczas której pedagodzy zatwierdzili oceny wypracowane przez uczennice w trakcie długiego roku nauki, była także okazją, by złożyć życzenia jednej z naszych nauczycielek, p.Monice Tropper, z okazji okrągłej rocznicy urodzin. Kilak zdjęć w GALERIA/konferencje - zapraszamy.


24.06.2012

Samorząd Uczniowski wyjechał na tradycyjne trzydniowe spotkanie do Barda Śląskiego, które trwało od piątku do niedzieli. Dziewczęta wraz z opiekunem - p. Piotrem Sołodyną omawiały pracę w nowym roku szkolnym i aktywnie spędzały czas pośród pięknych krajobrazów Gór Bardzkich. Zapraszamy do GALERIA/galeria samorządu.


25.06.2012
10 egzaminów gimnazjalnych przeprowadziliśmy w historii naszego Gimnazjum i właśnie otrzymaliśmy najnowsze, fenomenalne rezultaty naszych obecnych trzecioklasistek! Poniżej podajemy szczegóły:

Gratulujemy dziewczynom! Warto dodać, że w tym roku szkolnym trzecioklasistki odbiorą 10 świadectw z biało-czerwonym paskiem, a średnia ocen uczennic wyniosła aż 4,53. Cieszymy się, że mogliśmy asystować imw ich pięknym rozwijaniu się :)

Wkrótce podamy wyniki najlepszych uczennic, tych, które zdobyły po 100 % z poszczególnych części.


25.06.2012

Dzisiaj obchodziliśmy w Gimnazjum Dzień Patriotyczny. Główną atrakcją był zorgaznozowany przez p.Piotra Sołodynę wyjazd do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz muzeum błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. (Relację z tego wydarzenia przeczytamy jutro.) Uczennice i nauczyciele, którzy nie wybrali się do stolicy, mieli okazję wysłuchać arcyciekawego wykładu panów Macieja Ruszczyńskiego i Macieja Dmyszkiewicza, którzy opowiadali o walce o wolność w czasach władzy komunistycznej w odradzającej się po drugiej wojnie światowej Polsce. Zapraszamy do GALERIA/konferencje na krótką fotorelację.


26.06.2012

Wczorajsza wyprawa z okazji Dnia Patriotycznego upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Dziewczęta spotkały się pod szkołą już o 4.45 i wspólnie wyruszyły do Warszawy, gdzie mogły zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Poruszające wystawy, filmy i informacje sprawiły, że każda uczennica zachowa wyjątkowe wspomnienia z tej krótkiej lekcji historii. Następnie Gimnazjalistki wybrały się do znajdującego się w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tam również poznały wzruszające fakty na temat odwagi żyjącego w trudnych czasach PRL-u błogosławionego. Dziewczęta miały też chwilę czasu na modlitwę wewnątrz świątyni. Droga powrotna przebiegła spokojnie i wszyscy bezpiecznie wrócili do Wrocławia. Na koniec pragniemy podziękować organizatorowi wycieczki, p. Piotrowi Sołodynie oraz opiekunom - s. Katarzynie Słowik, p. Magdalenie Jezierskiej i p. Justynie Gwieździe.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


27.06.2012

Za nami wyjątkowy dzień dla klasy trzeciej, bowiem dziś odbyło się jej pożegnanie. Dziewczęta pod przewodnictwem swojej wychowawczyni - s. Katarzyny Słowik przygotowały wspaniałe przedstawienie - musical pt. "Królewna Śnieżka". Następnie trzecioklasistki złożyły podziękowania i rozdały prezenty dla wszystkich Sióstr Urszulanek, Siostry Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego. Na koniec klasa druga zaprezentowała krótki skecz i wręczyła swoim starszym koleżankom małe podarunki. Pragniemy podziękować wszystkim organizatorom dzisiejszego spotkania, a także dziewczętom, które przygotowały poczęstunek. Chcemy zapewnić też trzecioklasistki, że mimo iż odchodzą z naszej szkoły, to na zawsze pozostaną w naszych sercach. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


28.06.2012
We wtorek w naszej szkole miał miejsce Dzień z Wychowawcą, podczas którego każda klasa mogła wybrać, co chce robić ze swoją wychowawczynią. W związku z tym klasa pierwsza zdecydowała się na wyjście z p. Magdaleną Jezierską do pizzerii oraz Słodkiej Manufaktury, gdzie dziewczęta mogły własnoręcznie zrobić lizaki z karmelu. Uczennice klasy drugiej wraz z p. Moniką Książczak wybrały się natomiast na lody i do kina na film "Nietykalni". Jedynie trzecioklasistki musiały pozostać w szkole, by pod czujnym okiem s. Katarzyny Słowik robić ostatnie próby i przygotowania do przedstawienia na środę.
Również we wtorek mieliśmy okazję gościć w Gimnazjum przyszłoroczne pierwszoklasistki, które pisały testy plasujące do grup podstawowych i zaawansowanych z j. angielskiego i niemieckiego. Następnie dziewczęta mogły wziąć udział w kiermaszu podręczników organizowanym przez p. Dorotę Witrykus i odkupić książki, z których będą korzystać już od września.


29.06.2012
Ostatni dzień spędzony w szkole minął bardzo szybko i w końcu rozpoczęły się tak długo wyczekiwane wakacje. Zakończenie roku rozpoczęło się o godzinie 9.30 Mszą Świętą w Kościele Uniwersyteckim. Następnie Uczennice, Rodzice oraz Nauczyciele wraz z Siostrą Dyrektor Agnieszką Młynarczykowską, Siostrą Przełożoną Jadwigą Łaciak i księdzem Piotrem Wawrzynkiem udali się do sali gimnastycznej, gdzie uroczyście odśpiewano hymn państwowy, złożono podziękowania i rozdano świadectwa, które z wyróżnieniem w naszej szkole otrzymało aż 17 dziewcząt. Czas umiliły wszystkim również liczne występy. Weronika Burszta z klasy drugiej i Marta Wolak z klasy trzeciej zaśpiewały dla nas trzy piosenki. Następnie trzecioklasistki Kamila Filończyk, Kamila Leniart i Ula Wiśniewska zagrały na skrzypcach i wiolonczeli oraz zaśpiewały. Wariację gitarową zaprezentowała nam Paulina Wiśniewska, siostra Uli, a klasa pierwsza przygotowała utwór wokalno - instrumentalny. Na koniec tych pracowitych dziesięciu miesięcy chcemy życzyć zarówno uczennicom, jak i Gronu Pedagogicznemu wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku, byśmy mogli ponownie spotkać się we wrześniu.


29.06.2012
Pola Slesarow od początku nauki w naszej szkole, od września 2009, dała się poznać jako osoba niezwykle towarzyska, potrafiąca nawiązać kontakt ze wszystkimi. Ta popularność szybko zaowocowała wyborem jej osoby na gospodarza klasy, [...]" - to fragment krótkiej charakterystyki Apolonii Slesarow, zwyciężczyni Plebiscytu Urszulanka Roku 2012, której całość znajdziemy na specjalnej stronie poświęconej Poli, gdzie już teraz zapraszamy! Dostaniemy się tam albo przez baner u góry strony albo przez link po lewej stronie witryny. Na szczególną uwagą zasługuje prezentacja kolekcji zdjęć Poli z jej pobytu w Gimnazjum - jest ich około setki!
===
Pola jest pierwszą osobowością, jaką prezentujemy na naszej stronie w podsumowaniu roku szkolnego. Przez kolejne dni będziemy publikować profile innych ciekawych osób - zapraszamy do wpadania do nas z wizytą! :)

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!