Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

27.08.2011
Witamy serdecznie po prawie dwóch miesiącach "rozłąki informacyjnej"! Czas wakacji zbliża się ku końcowi, dobrze więc powoli wracać, choć myślami, na Plac Nankiera.
Realny powrót do szkoły będzie miała miejsce oczywiście w czwartek. Rozpoczynamy tradycyjną próbą śpiewu na korytarzu szkolnym o 9:30. Osoby planujące przyjazd do szkoły samochodami z rodzicami uwrażliwiamy na wciąż trwający remont placu przed szkołą, a w szczególności na ciągle zmieniający się system ruchu drogowego po uliczkach starówki. Nie chcemy by kluczenie spowodowało pierwsze spóźnienie w roku szkolnym 2011/2012 :)


28.08.2011
Zwracamy się z prośbą do uczennic, które będą mieszkały w internacie - do internatu należy przywieźć:

1. kołdrę, poduszkę, koc
2. narzutę na łóżko (dł. 2 m)
3. pościelowe
4. ręczniki
5. szlafrok, piżamę
6. klapki pod prysznic
7. obuwie zmienne do internatu (miękka podeszwa)
8. dobrze jest mieć własną lampkę
9. kosmetyczkę (dostatecznie duże) na przybory toaletowe i kosmetyki, ponieważ nie trzymamy tego na półkach.

Nie przywozimy do internatu półek, ani szafek, ani żadnych drogich i wartościowych rzeczy, ponieważ nie ponosimy odpowiedzialności za ich uszkodzenie czy kradzież.

Przyjazd i zakwaterowanie w internacie odbywa się we środę, 31 sierpnia, od godziny 14:00. Tego samego dnia, o godz. 17.00 w "uczelni" odbędzie się spotkanie dla rodziców nowych mieszkanek internatu. Zapraszamy!


29.08.2011
UWAGA nowe PIERWSZOKLASISTKI! W środę odbędą się testy językowe, dzięki którym nauczyciele języków obcych będą mieli szansę zorientować się, w jakim stopniu opanowałyście języki w podstawówce, a Wy dowiecie się do jakiej grupy językowej będziecie należeć: podstawowej czy zaawansowanej.

31 sierpnia 2011 o godzinie 12:00 napiszecie test kompetencji językowych z języka niemieckiego - jest on dla wszystkich osób uczących się języka niemieckiego przed przystąpieniem do nauki w gimnazjum.

31 sierpnia 2011 o godzinie 13.15 będzie miał miejsce test kompetencji językowych z języka angielskiego dla wszystkich osób uczących się języka angielskiego przed przystąpieniem do nauki w gimnazjum.

Testy są obowiązkowe dla uczennic, które uczyły się języków w szkole podstawowej, w jakiejkolwiek formie: na lekcjach, za zajęciach dodatkowych, itp.

Przed przystąpieniem do testów należy poczekać przy portierni/furcie, dokąd przyjdą po uczennice nauczyciele i zabiorą je do sali.


30.08.2011
Nauczyciele naszej szkoły oficjalnie zaingunaurowali pracę podczas rady pedagogicznej. Spotkanie zostało porowadzone przez siostrę Agnieszkę Młynarczykowską, nową siostrę dyrektor naszego Gimnazjum. W pierwszej części gościliśmy przedstawicielki poradni psychologicznej, które poinformowały nauczycieli o organizowaniu i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w świetle nowych regulacji prawnych. Następnie, po krótkiej przerwie, siostra dyrektor przedstawiła gronu nową siostrę przełożoną domu wrocławskiego, s.Jadwigę Łaciak, po czym rozpoczęto pracę nad już niebawem rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zapraszamy na fotorelację do GALERIA/konferencje.


31.08.2011
Nasze nowe uczennice, pierwszoklasistki, miały dzisiaj w szkole pierwsze oficjalne zadanie do wykonania. Dziewczyny, część z nich w asyście rodziców, pojawiły się w samo południe w Gimnazjum, aby przystąpić do plasujących testów językowych (j.niemiecki i j.angielski), na których podstawie zostaną przydzielone do grup zaawansowania językowego. Wyniki poznają niebawem. A my zapraszamy tymczasem do naszej galerii (inne).

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!