Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
2003

02.09.2005
1. września 2005
Uroczysta inauguracja roku szkolnego w naszym gimnazjum.

Ten rok przynosi nam wiele nowości. Stanowisko Dyrektora naszej szkoły, objęła Siostra Estera Grzegorek, zmianie uległ też po części skład Grona Pedagogicznego. A zaczęło się jak zawsze Mszą Świętą w kaplicy, a potem uroczystym spotkaniem w auli, gdzie powitały nas Siostra Przełożona Maria Jaworska i Siostra Dyrektor. Poza Gronem Pedagogicznym i uczennicami przybyli również goście - rodzice uczennic oraz absolwentki naszej szkoły. Dziękujemy im za chęć wzięcia udziału w naszej uroczystości ponieważ ich obecność prawdziwie dodaje nam otuchy - pierwszoklasistki potrzebują jej szczególnie, bo czeka je zupełnie nowa rzeczywistość i nowe wyzwania, trzecioklasistki czeka wysiłek egzaminów końcowych kwalifikujących do liceum , a uczennice drugiej klasy? No cóż pewnie na razie myślą, że czeka je łatwiejszy, "przejściowy" rok...

Po uroczystej części nastąpiła ta mniej oficjalna w klasach, czyli chwila na szczegóły organizacyjne, ale tez na pierwsze wspomnienia wakacyjne , po czym mogłyśmy już rozejść sie do domów i przygotować do zajęć na pierwszy dzień lekcji.

Życzymy wszystkim - nauczycielom i uczennicom - dobrego, obfitującego w sukcesy roku szkolnego 2005/2006. Szczęść Boże!06.09.2005
Ogłoszenia
Samorząd Uczniowski ma zaszczyt poinformować, że wraz z dniem 5.września rozpoczął sie nabór do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 20052006!!! Do kandydowania zapraszamy zatem wszystkie uczennice gotowe poświęcić odrobinkę swojego wolnego czasu i talentu dla dobra Naszej Szkoły.Praca w samorządzie to swioste łączenie przyjemnego z pożytecznym czyli możliwość rozwijania swoich zdolności i zaintereoswań w miłym towarzystwie.A wszystko po to by życie szkolne wcale nie było szare i nudne!
Swoje zgłoszenia uczennice mogą składać do dnia 15. września. A o wynikach już po 20. września - zapraszamy na stronkę :)


07.09.2005
Apel SERVIAM
Do szkoły przyszłyśmy dzisiaj troszkę wcześniej, aby wspólnie zastanowić się nad znaczeniem godła naszej szkoły i hasła SERVIAM (tzn. w języku łacińskim: "będę służyć"). Samorząd przygotował na tę okazje prezentację multimedialną. Pokrótce wyjaśniłyśmy symbolikę herbu naszej szkoły ( można ja znaleźć również na stronie samorządowej), zastanawiałyśmy się też nad tym, co to znaczy służyć, kto , jak i komu może służyć i wreszcie jak możemy służyć i pomagać sobie nawzajem w szkole. Najważniejsze jest jednak to, że 20 dnia każdego miesiąca w szkole będzie organizowany dzień SERVIAM czyli dzień służby na rzecz innych, który ma na celu uświadomienie nam jak wiele okazji do pomocy mamy na codzień. Dostrzegając je będziemy mogły zbliżyć sie do siebie i uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka. Nie oznacza to jednak, że tego dnia każda z nas będzie nosić swojej koleżance plecak do szkoły, podawać śniadanie czy za nią sprzątać. Pomagać możemy przecież zwykłym uśmiechem czy miłym słowem, poprzez pożyczanie sobie nawzajem przyborów szkolnych, a nawet propozycją pomocy w nauce. Mamy nadzieję, że po jakimś czasie same będziemy pamiętać o dniu SERVIAM i przypominanie o nim stanie sie zbędne. A może nawet każdy kolejny dzień będzie swoistym dniem SERVIAM? Kto wie...


16.09.2005
Składanie wniosków, obrady, rozmowy, czyli jak tworzy się nowa Rada samorządu

Nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego zna na razie jedynie Siostra Dyrektor, Opiekun RSU, Przewodnicząca oraz Wice-przewodniczaca szkoły. I tak pozostanie aż do poniedziałku,kiedy to na apelu porannym przedstawimy listę tych szczęśliwych uczennic, które od tego dnia dumnie tworzyć będą Radę Samorządu Uczniowskiego.
A zaczęło sie od ogłoszenia naboru do RSU, 28 osób pobrało od Opiekuna formularze zgłoszeniowe, do dnia 15.09 wpłynęło ich do nas 18, a dzisiaj czyli 16.09 rozmawialiśmy jeszcze z niektórymi kandydatkami po lekcjach, aby potem na tajnych obradach zadecydować już ostatecznie, kto zostanie do RSU przyjęty .
Pierwsze oficjalne spotkanie kompletnego już Samorządu odbędzie się 20.09 .Na kompletny jego skład musicie poczekać do przyszłego tygodnia.

P.S. Chcielibyśmy podziękować WSZYSTKIM kandydatkom za okazane nam zaufanie i chęć współpracy - doceniamy wasze zaangażowanie.


21.09.2005
W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi uczennice klas 2 i 3 zaczęły przygotowywać plakaty wyborcze. Dziewczyny szybko wzięły się do roboty, w związku z czym pierwsze prace możemy podziwiać na jednej z korkowych tablic (dokładny namiar: pomiędzy drzwiami do klasy drugiej i trzeciej) .
Na razie zaprezentowani są: Henryka Bochniarz, Andrzej Lepper oraz Leszek Bubel. Jednocześnie chcemy ogłosić, że w naszej szkole odbędą się wybory prezydenckie, dlatego prosimy wszystkie uczennice o rozpatrywanie propozycji kolejnych kandydatów.

*Wszystkie działanie odbędą się pod czujnym okiem pana Marka Różalskiego.


24.09.2005
21 Września uczennice chodzące na kółko biologiczne, razem z Panią Anną Szumusiak, wybrały się na pokaz chemii w Akademii Medycznej na wydziale chemicznym. Dziewczyny mogły zobaczyć prawdziwą „sztuczną krew” i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnego dnia te same osoby udały się do Akademii Medyczne, ale tym razem do muzeum anatomii. Widziały tam ludzkie płody, sera, płuca (tylko dla osób z mocnymi nerwami).

23 września 9 osobowa delegacja naszego Gimnazjum wraz z koleżankami z Liceum Sióstr Urszulanek pojechała na V Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie. Po przyjeździe wszystkie osoby udały się na aulę.
Program spotkania wyglądał następująco:
9:00 -
1. Wprowadzenie w temat i program spotkania
2. materiał filmowy ze spotkania z papieżem Janem Pawłem II pod Krzyżami poznańskimi
3. Rozwinięcie katechezy Jana Pawła II o relacji z Chrystusem i sposobie jej budowania
4. Zakończenia katechezy

12:45- 13:15-
Adoracja Najświętszego Sakramentu

13:30-
Msza Św. Z homilią w Kaplicy Matki Bożej

15:45- 16-:45-

Droga Krzyżowa
17:00-
„Pójdź drogą, którą ci wskażę”- spektakl oparty na motywach dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”
18:10-
Podsumowanie i rozesłanie

Delegacji towarzyszyli opiekunowie: siostra Rut, siostra Blanka i pan Piotr Sołodyna.


26.09.2005
Klasa pierwsza i trzecia wyjechały dzisiaj na pierwszą klasową wycieczkę (miejmy nadzieję że nie ostatnią ;-) ). Obydwie klasy za swój cel obrały Ślężę. Chociaż podążaliśmy różnymi trasami nie ominęło nas spotkanie na szczycie. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia zostało zrobionych kilka zdjęć. Następnie podążyliśmy swoimi ścieżkami, z tym że klasa pierwsza udała się na grilla, a klasa druga prosto na autobus. Opiekunami byli: (kl 1) siostra Estera, pan Piotr Sołodyna, (kl 3) siostra Rut oraz siostra Paulina.
Już jutro na wycieczkę integracyjną wyjeżdżają Stokroty razem z panią Elżbietą Skotnicką i panem Sławomirem Florczykiem.


27.09.2005
W poniedziałek(26.09.)kilka uczennic naszego gimnazjum wraz z p.Przewłoką i uczniami SPnr 90 udało się do Mediateki na konferencję w ramach Międzynarodowych Warsztatów Dziennikarskich "What keeps us together,what sets us apart",którego tematem był wolontariat.Nasza grupa reprezentowała Stowarzyszenie Progressio. Studenci,którzy brali udział w projekcie,przyjechali z Włoch, Turcji, Grecji oraz Estonii. Prezentowali oni efekty swojej tygodniowej pracy w postaci artykułów, flmu i audycji radiowej.


28.09.2005
Wczoraj klasa druga, razem z panią Elżbietą Skotnicką i panem Sławomirem Florczykiem, wyjechała na wycieczkę integracyjną do Głuszycy. Celem wyprawy było (jak w poprzednich klasach) chodzenie po górach. Warto również wspomnieć, ze była to pierwsza wycieczka klasy 2 z ich nową wychowawczynią.


Już niedługo młodzi zagłosują !!
W przyszłą środę wszystkie uczennice odadzą głos na swojego kandydata na prezydenta. Głosowanie odbędzie się na długiej przerwie o godzinie 13:25.

*Wszystkie działania będą przeprowadzone pod czujnym okiem pana Marka Różalskiego30.09.2005
Z biegiem lat w tradycję naszej szkoły wszedł zwyczaj organizowania „chrztu” dla klasy pierwszych przez klasę drugą. Dnia 30 września odbył się tegoroczny chrzest pierwszaków. Dziewczyny zebrały się o godzinie 14:30 na szkolnym korytarzu, zostały podzielone na 10 trzy osobowych grup. Celem każdej grupy było zaliczenie wyznaczonych stacji, na których czekały drugoklasistki. Trasa ciągnęła się poprzez korytarze gimnazjalne, licealne i korytarz Świętej Klary. Warto też dodać, że na każdej stacji grupa mogła spodziewać się specjalnie przygotowanych zadań, za które otrzymywała wyznaczoną liczbę punktów. Pod koniec wszystkie punkty zostały zliczone, a dziewczyny z klasy pierwszej otrzymały symboliczną maskotkę owcy. Tym samy Stokroty nadały imię klasie pierwszej - Owce :-)

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!