Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

04.09.2006
I skończyły się wakacje... Czas lenistwa i przyjemności minął w zawrotnym tempie, a my po raz kolejny spotkaliśmy się na rozpoczęciu roku szkolnego. Czekały na nas także pewne zmiany. Oprócz oczywiście nowych Uczennic-Pierwszoklasistek, którym życzymy szybkiego zaklimatyzowania się w nowej Szkole, pojawili się również nowi Nauczyciele. A wszystko rozpoczęło się próbą śpiewu do Eucharystii, którą poprowadziła Sekcja Muzyczna. Następnie przeszliśmy do kościoła akademickiego i tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, rozpoczynającej okres nauki. Hania Huryk, Iza Chojnacka i Helena Janeczek, nasze ministrantki, służyły przy Ołtarzu, a oprawą muzyczną zajęła się nasza schola. Po Eucharystii udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich zgromadzonych. Siostra Dyrektor naszego Gimnazjum-s.Estera Grzegorek oraz Siostra Przełożona-s.Maria Jaworska przywitały Grono Pedagogiczne,Rodziców oraz Uczennice i wygłosiły "kilka" słów:) Na koniec głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz, która zaprosiła wszystkie klasy na spotkania z Wychowawczyniami. I tak zakończył się pierwszy dzień, który zapoczątkował utratę "wolności" na kolejne dziesięć miesięcy. Ale wszystko ma swoje dobre strony. Wróciłyśmy do swoich klas, gdzie czekały na nas ubiegłoroczne przyjaźnie no i oczywiście będziemy mogły dalej zgłębiać swoją wiedzę:)


05.09.2006
Dziś rozpoczęła się pierwsza akcja charytatywna w tym roku szkolnym, podczas której będziemy zbierać przybory szkolne dla potrzebujących. Prosimy Wszystkich, którzy CHCĄ POMÓC, o wzięcie aktywnego udziału i wypełnienie czekającej na Was skrzynki po brzegi:)


06.09.2006
Pierwszy apel poprowadzony w większości przez Samorząd Uczniowski(na razie w składzie Przewodniczącej i jej Zastępczyni oraz Opiekuna) odbył się tradycyjnie dzisiaj przed pierwszą godziną lekcyjną. Jego celem było zapoznanie Uczennic, a szczególnie Pierwszoklasitek ze strukturą Rady naszego Samorządu. Przedstawione zostały wszystkie funkcje, jakie pełnią jego Członkinie, które poznamy w najbliższym czasie.
Fotografie z apelu w GALERIA/apele. Zapraszamy.


13.09.2006
Tym razem środowy apel został przygotowany przez Sekcję Muzyczną w celu przećwiczenia pieśni do piątkowej Eucharystii, podczas której nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych.


13.09.2006
Już w poniedziałek stało się jasne, kto w tym roku będzie pełnił funkcję przewodniczącej w poszczególnych klasach i tym samym zajmie miejsce w Samorządzie Uczniowskim. A oto dziewczęta, która w swoich klasach zyskały największe zaufanie koleżanek:
Klasa 1 - Hanka Sławin
Klasa 2 - Karolina Dzimira
Klasa 3 - Alicja Laszczyńska


13.09.2006
Na dwóch przedmiotach - biologii oraz historii naszej pracy przyglądają się, a wkrótce będą prowadzić lekcje dwie Praktykantki – s. Monika Tomaszewska studiująca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz p. Marta Mikłoszewicz studiująca na Uniwersytecie Wrocławskim.


13.09.2006
We wtorek odbyły się otrzęsiny naszych Pierwszoklasistek, które zgodnie ze zwyczajem przygotowały dla nich ich starsze o rok koleżanki. Cała zabawa polegała na zaliczeniu poszczególnych stacji, takich jak czołganie się po korytarzu, zaliczenie krótkiego kursu tańca, jedzenie wytworów kulinarnych Drugoklasistek... Po obejściu trasy zgromadziłyśmy się wszystkie w sali gimnastycznej, gdzie po mini zawodach sportowych nastąpiło odczytanie przysięgi posłuszeństwa i szacunku dla organizatorek zawodów, pod którą z resztą niemal świadomie podpisały się nowe Uczennice:) Jak tradycja nakazuje każda nowo przybyła klasa otrzymuje swoją nazwę. Tak więc i dziewczęta od dzisiejszego popołudnia będą figurowały pod pseudonimem MYCHY, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały od Drugoklasistek figurkę z wizerunkiem słodkiej myszki. Teraz już Pierwszoklasistki są „prawdziwymi Urszulankami”, a nam pozostało życzyć im, aby każdy dzień w tej Szkole był równie przyjemny jak ten dzisiejszy...:)


15.09.2006
Chociaż wspomnienie św.Stanisława Kostki, patrona młodzieży, przypada w poniedziałek (18.09), to właśnie dziasiaj uczestniczyliśmy w Mszy św., podczas której ks.Piotr, duszpasterz Gimnazjum, poświęcił nasze podręczniki i przybory szkolne. Poświęcono również przybory szkolne, które były zbierane przez dwa tygodnie z inicjatywy SU dla dzieci z domu dziecka.
Zapraszamy do GALERII/uroczystości.


16.09.2006
Najpierw było składanie podań, potem rozmowy kwalifikacyjne i w końcu pełny skład Samorządu Uczniowskiego usłyszeliśmy po wczorajszej modlitwie porannej. Oprócz Przewodniczącej i Wice Szkoły oraz Przewodniczących klas Radę SU zasiliły:Danusia Żak(kl.1), Magda Hermaszewska(kl.2), Hania Huryk(kl.2), Dominika Plichta(kl.2), Ola Cupiał(kl.3), Agnieszka Kowalska(kl.3) oraz Emilia Szpilczak(kl.3).


20.09.2006
Dzisiejszy apel został poświęcony prezentacji samorządów klasowych. Każda klasa wykonała to zadanie na swój własny sposób. Klasa pierwsza zorganizowała wybory miss, klasa druga przedstawiła strukturę władzy jako królestwo, natomiast klasa trzecia za pomocą krótkiej scenki opowiedziała nam o upodobaniach członkiń samorządu klasowego.
Zapraszamy do GALERIA/apele.


21.09.2006
Dwudziestego pierwszego dnia miesiąca już od zeszłego roku odbywa się Dzień Seviam, lecz nastąpily pewne zmiany co do jego przebiegu. W ubiegłym roku dziewczęta nosiły plakietki z hasłem "Seviam", natomiast od dzisiaj został wprowadzony w życie pomysł z Sesji wyjazdowej RSU, a mianowicie przeżywania Dnia Serviam w rozmaity sposób. Tak więc dziś odbył się Dzień Wspólnoty, podczas którego cała Szkoła brała udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Te dwie godziny miały służyć bliższemu poznaniu się Uczennic i nawiązaniu ze sobą współpracy.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


23.09.2006
Klasy powoli zabierają się za administrowanie swoich podstron na nasze stronie intenetowej (KLASY). Mamy już podpisane fotografie wszystkich klas, powoli docierają do nas krótkie charakterystki sporządzone przez grupy, co więcej klasa pierwsza ma już jedną relację fotograficzną w swojej galerii.
Zapraszamy do częstego zaglądania do KLASY i dowiadywania się, jak wygląda życie szkolne w poszczególnych grupach.


25.09.2006
Dnia 22 września 7 uczennic naszej szkoły: Marta Burdzy, Zuzia Chodorowska, Ola Cupiał, Ala Laszczyńska, Agnieszka Petelenz- Łukaszewicz, Emilka Szpilczak, i Dagmara Zarzycka (wszystkie z klasy trzeciej) pod opieką siostry Rut i pana Piotra Sołodyny udały się wraz z delegacją liceum do Częstochowy na VI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Tematem przewodnim spotkania były słowa Jana Pawła II: „ Dziedzictwo duchowe, któremu na imię Polska, przyjmijmy z wiarą, nadzieją i miłością.” Forum podzielono na dwie części. Podczas pierwszej z nich mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów o patriotyzmie, adorować Najświętszy Sakrament i uczestniczyć we Mszy Świętej. W czasie przerwy mogliśmy zjeść smaczny obiad.
Druga część rozpoczęła się Drogą Krzyżową prowadzoną przez młodzież. Ostatnim punktem programu było przedstawienie pt. ”Dekalog - Pokolenie Jana Pawła II”, przygotowane przez dziewczyny z gimnazjum im. Bł. Marii Karłowskiej w Poznaniu.
Prawie wszyscy uczestnicy forum mieli mundurki. Aż miło było popatrzeć, bo każdy wyraźnie pokazywał, jak dumny jest z tej części szkolnej garderoby.
(Ala Laszczyńska)
----
Fotografie w GALERIA/konferencje.


26.09.2006
W KLASY publikujemy nadesłane przez drugoklasistki fotografie z otrzęsin pierwszej klasy. To już trzecia ralacja fotograficzna z tej samej imprezy wykonana przez trzecią niezależną osobę.
Zapraszamy do KLASY/klasa druga/galeria klasy drugiej.


27.09.2006
Przed lekcjami odbył się apel polonistyczny, podczas którego dziewczęta z klasy drugiej: Zuzia Chodorowska, Iza Chojnacka, Ada Drob, Agnieszka Kowalska i Dagmara Zarzycka pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej przygotowały krótki spektakl o twórczości ks. Jana Twardowskiego. Dziewczyny recytowały wiersze, wprowadzając publiczność w refleksyjny nastrój. Po przedstawieniu rej przejęły przedstawicielki Samorządu, ogłaszając składy poszczególnych sekcji, z którymi już niedługo będzie się mozna zapoznać na stronie Samorządu Uczniowskiego.


29.09.2006
Dnia 27 września klasa pierwsza (jako reprezentant naszej Szkoły) wraz ze swoją wychowawczynią - s.Rut Kowalczyk oraz p. Elżbietą Skotnicką uczestniczyła w poświęceniu krzyża AK. Uroczystości towarzyszyła Msza św., którą odprawiał ks. bp. Marian Gołębiewski.


30.09.2006
W sobotni poranek kilkanaście uczennic naszej Szkoły wraz z p.Piotrem Sołodyną udało się na Cmentarz Żydowski, aby pomóc w jego sprzątaniu. Naszym dziewczętom towarzyszyły ubiegłoroczne absolwentki. Po godzinnym sprzątaniu grupa udała się na spacer podziwiając piękno Cmentarza.
Zapraszamy do GALERII/inne.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!