Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

02.09.2007
Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2007/2008! Przed uroczystością spotykamy się o 9:30 na korytarzu szkolnym na krótką próbę śpiewu przed Mszą św., po czym udamy się na Eucharystię, która rozpocznie się o 10:15 w naszym kościele. Następnie skierujemy nasze kroki do auli szkolnej, gdzie będziemy uczestniczyć w oficjalnym powitaniu nowego roku szkolnego, a na końcu tego miłego dnia spotkamy się w klasach z wychowawczyniami.
Nie trzeba chyba przypominać o mundurkach galowych :)


03.09.2007
zajrzyj do galerii/uroczystościI znów korytarze zapełniły się dziewczynami i gwarem rozmów. Oficjalna uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Piotr Wawrzynek. W czasie Eucharystii odbyło się również zaprzysiężenie nowych chorążanek i przybocznych. Później udaliśmy się do auli, gdzie kilka słów wygłosiła s. Dyrektor naszego Gimnazjum i Przełożona Maria Jaworska. Siostra Dyrektor przeczytała również list Matki Prowincjalnej Prowincji Polskich Urszulanek. Po zakończeniu spotkania w auli uczennice udały się do klas na spotkanie z wychowawczyniami.

Również w tym roku szkolnym czekają nas zmiany – oprócz nowych koleżanek, pracę swoją naszej szkole rozpoczęła nauczycielka języka niemieckiego - Pani Magdalena Olbrich.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


04.09.2007
W dniu dzisiejszym „rusza” pierwsza w tym roku akcja charytatywna! Zbieramy przybory dla dzieci z Domu Dziecka. Jeśli chcesz pomóc potrzebującym, przynieś flamastry, ołówki, kredki itp. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!!! Szczegóły na wwwSU.

Trwają zapisy na tegoroczny wyjazd młodzieży do Oławy. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Szczegółowy plan można znaleźć na tablicy koło klasy trzeciej.


05.09.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Na dzisiejszym apelu Karolina Dzimira przybliżyła nam działalność Samorządu Uczniowskiego, jego zadania i organizację. Więc, jeśli jesteś kreatywna, odpowiedzialna i chcesz mieć bezpośredni wpływ na życie naszej szkoły to KANDYDUJ DO RADY SU! Szczegóły na wwwSU, a fotki z apelu w GALERIA na wwwSU.

Późnym popołudniem do szkoły przybyli rodzice, by spotkać się z nauczycielami i poznać wymagania stawiane uczennicom i kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów. Na początku Siostra Dyrektor zapoznała rodziców z planem pracy Gimnazjum na ten rok szkolny, a następnie każdy nauczyciel miał kilka minut, aby zaprezentować swoją osobę oraz, po krótce, najistotniejsze zagadnienia dotyczące przedmiotu, który uczy. Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie będziemy mogli obejrzeć kilka zdjęć z tego spotkania.


07.09.2007
Wczoraj i dzisiaj klasy trzecia i druga głosowały w swoich gronach wybierając samorządy klasowe na obecny rok szkolny. Klasa s.Estery (trzecioklasistki) powołały następujący samorząd: przewodnicząca - Justyna Brząkała, wiceprzewodnicząca - Anna Dąbrowska, skarbnik - Monika Turkowska. Klasa s.Rut wybrała następujące osoby: przewodnicząca - Judyta Rut, wiceprzewodnicząca - Martyna Olszewska, skarbnik - Gabriela Pietraszkiewicz. W poniedziałek jako ostatnie swój "rząd" będą wybierać pierwszoklasistki.
Warto przypomnieć, że przewodniczące samorządów klasowych (gospodarze) zasilają grono Rady Samorządu Uczniowskiego.


10.09.2007
zajrzyj do galerii/inneDzisiaj jest szczególny dzień - zwłaszcza dla Pierwszaków. Już około godziny 15:20 rozpoczęły się bowiem OTRZĘSINY! Drugoklasistki bezlitośnie wysmarowały dziewczyny markerami i lakierem, nie obyło się również bez straszenia, supersłodkiego ciasta(ok. 5 szklanek cukru i 8 łyżek miodu) i ostrych wyrobów z dodatkiem papryczki chille. Pierwszoroczniaki musiały również w strojach z danej epoki pokonać tor przeszkód i złożyć przysięgę. Jako pełnoprawne uczennice naszej szkoły dostały nowe, klasowe imię - ŻABY.
Zapraszamy do GALERIA/inne.

Wystartowała! Dzisiaj zaczęła się czwarta już Edycja Ligi Klas! Aktualne wyniki będzie można oglądać na wwwSU/LIGA KLAS.

Można już oddawać prace na pierwszy w tym roku samorządowy konkurs plastyczny pt. "Moja pocztówka z wakacji". Szczegóły jak zwykle na wwwSU/KONKURSY.


10.09.2007
Jako ostatnie swój klasowy samorząd wybrały pierwszoklasistki (Żaby). W demokratycznych wyborach Gospodarzem została wybrana Alicja Adamska, jej zastępczynią Maria Hejda, a skarbnikiem Dominika Dutkowiak.
Ala jako ostatnia z wybranych w wyborach powszechnych zasila grono Rady SU. Pozostałe osiem osób zostanie wybranych spośród tych, którzy samodzielnie zgłaszają swoje kandydatury do Rady.


12.09.2007
Dzisiaj nasza polonistka, p.Skotnicka, ogłosiła konkurs z mitologii greckiej. Pierwszy etap szkolny (wezmą w nim udział wszystkie klasy) odbędzie się 6 listopada.


12.09.2007
Dzień w szkole rozpoczęliśmy śpiewając religijne pieśni (apel liturgiczny), w ramach przygotowania do zbliżającej się Mszy św. w dniu patrona młodzieży - św. Stanisława Kostki. Apel ten przygotowała nasza niestrudzona Sekcja Muzyczna.

Również dzisiaj (po południu) odbyły się rozmowy z kandydatkami do Rady Samorządu Uczniowskiego. Trójosobowa komisja (w składzie:
s. Dyrektor, p. Piotr Sołodyna i Karolina Dzimira) sprawdzała predyspozycje uczennic zadając podchwytliwe pytania. Wyniki będą ogłoszone już jutro!


13.09.2007
Znamy już nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego na rok 2007/2008!

1. Karolina Dzimira – klasa 3 (Przewodnicząca SU)
2. Ala Adamska – klasa I (Gospodarz)
3. Dominika Dutkowiak – klasa 1
4. Judyta Rut – klasa 2 (Gospodarz)
5. Magda Kazienko – klasa 2
6. Gabrysia Pietraszkiewicz – klasa 2
7. Kinga Przymuszała – klasa 2
8. Justyna Brząkała – klasa 3 (Gospodarz)
9. Magda Hermaszewska – klasa 3
10. Magda Kasprzyk – klasa 3
11. Dominika Plichta – klasa 3
12. Asia Wasilewska – klasa 3

Więcej informacji o dziewczętach już wkrótce na się na www.SU:)Zapraszamy!


14.09.2007
zajrzyj do galerii/konkursyOkoło godziny 9:00 rozpoczął się konkurs z wiedzy o pobycie Sióstr Urszulanek w Polsce. Najpierw każda ze szkół(przyjechali do nas goście z Rybnika i Poznania) przedstawiła w kilku slajdach swoją szkołę(lub zespół szkół). Później odbył się konkurs dla Gimnazjów. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Rybnika, "nasi" (Karolina Dzimira, Dominika Plichta i Monika Turkowska) drugie miejsce, a szkoła z Poznania trzecie. W konkursie dla Liceów wygrało Liceum z Wrocławia, drugie miejsce zajęło Liceum z Rybnika. Po obiedzie goście udali się na zwiedzanie Wrocław.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Dzisiaj po modlitwie porannej p. Skotnicka poinformowała nas o obchodach 250 rocznicy bitwy pod Lutynią, które mają miejsce w dniach 14 - 16 września na Lutyńskich polach. Oprócz bitwy będzie można tam zobaczyć życie codzienne ludzi w tamtych czasach (tj. sprzęty codziennego użytku, sztandary, mundury itp.).

Przypominamy o trwającej AKCJI CHARYTATYWNEJ! Zbieramy przybory dla dzieci z Domu Dziecka. Przybory można przynosić tylko do poniedziałku - prosimy o włączenie się do akcji.


17.09.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Dzisiaj rano ok. godziny 10:15 klasa druga udała się na Skwer Sybiraków, by uczcić 68 już Rocznicę napaści Armii Czerwonej na Polskę. Dziewczęta uczestniczyły w uroczystej Msza Św. w ceremoniale wojskowym z udziałem wojska, harcerzy, Sybiraków oraz przedstawicieli szkół,władz i organizacji pozarządowych. Po Eucharystii wysłuchaliśmy apelu ku pamięci ludzi poległych podczas zesłania do Rosji, po którym delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu Sybiraków.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.09.2007
O godz. 12.00 w Teatrze Muzycznym CAPITOL odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezydenta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego, którego celem jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 11 do 20 roku życia. Stypendium udzielane jest jeden raz w czasie trwania nauki w szkole danego typu na okres 10 miesięcy, tj. od września do czerwca.
Gratulujemy Alicji Leszczyńskiej – tegoroczne absolwentce naszej Szkoły, która otrzymała stypendium za 12 (!) ocen celujących na świadectwie końcowym (średnia ocen 5,75) oraz uzyskanie tytułu Finalistki VI edycji konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista", III miejsca w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego "Deutschfreund", VIII miejsca w skali kraju w konkursie matematycznym Olimpu.


18.09.2007
Dzisiaj po lekcjach odbyło się pierwsze ( w nowym składzie), organizacyjne spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego. Gospodarze klas z p. Piotrem Sołodyną ocenili również gazetki klasowe na miesiąc wrzesień. Szczegóły już niedługo na www.SU


18.09.2007
zajrzyj do galerii/konkursy Wczoraj (we wtorek) odbyła się Eucharystia z okazji święta patrona młodzieży - Stanisława Kostki. Po uroczystej Mszy Św. ksiądz Piotr poświęcił nasze przybory i plecaki szkolne. W czasie Mszy dziewczęta zaniosły w darach kosz przyborów szkolnych, które zebraliśmy w szkole podczas akcji charytatywnej.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

W ubiegłą sobotę sześcioosobowa grupka uczennic naszego Gimnazjum wzięła udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w parafii Matki Bożej Królowej w Oławie odbywającego się z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Głównym tematem spotkania było kształtowanie swojego charakteru. Rozpoczęto warsztatami charakterologicznymi, następnie odbyła się konferencja pt. "Młodość czy charakter?". Kolejne punkty spotkania to adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny, koncert zespołu chrześcijańskiego ze wspólnoty ICHTIS, a na zakończenie poświęcenie przyborów szkolnych.


19.09.2007
zajrzyj do galerii/konferencje Dzisiaj nasza szkoła wzięła udział w X Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2007:
- klasa 3 z p. Alicją Dubaj i p. Magdaleną Olbrich obejrzała wystawę i wysłuchała prelekcję pt. POLONIA WROCŁAWSKA 1933 - 1945 STAN PAMIĘCI w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej "Na Piasku",
- koło biologiczne z p. Anną Szymusiak - Senko wzięło udział w wykładzie zatytułowanym: ŚLUZOWCE - NIEZNANI MIESZKAŃCY WROCŁAWIA oraz w warsztatach: ŻYWE(!), ZIELONE (!!), ROSNĄCE (!!!) KSZTAŁTY ROŚLINNE, CZYLI ODROBINA FILOTAKSJI, które odbyły się w Instytucie Biologii Roślin.
Dalszy "ciąg" festiwalowych wyjść jutro!

Poranny apel, przygotowany przez p. Szymusiak - Senko był pierwszym z cyklu Przyrzeczenia Sztandarowe - "Solidna i uczciwą pracą zdobywać wiedzę". Dziewczyny w zabawny sposób przypomniały nam, że jeśli będziemy oszukiwać, to w przyszłości nic nie osiągniemy i skończymy "żyjąc z zasiłków". (kilka fotografii w GALERIA/apele).

Samorząd Uczniowski "otwiera" zapisy do swoich Sekcji: informacyjnej, liturgicznej, literackiej, muzycznej, modlitewnej, charytatywnej, LOP. Lista znajduje się na tablicy SU. Wyjątkowo w tym roku możesz wpisać się do kilku Sekcji (dzięki temu zwiększysz swoje szanse na pracę w którejś z nich). Zapraszamy!

Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym pt. " Moja pocztówka z wakacji". Konkurs potrwa tylko do piątku. Więcej szczegółów na wwwSU/KONKURSY.


20.09.2007
Kolejne "festiwalowe" wyjścia tym razem klasy 1 z p. Anną Szymusiak - Senko i p. Dorotą Witrykus na warsztaty w Instytucie Zoologicznym zatytułowane: MIKROKOSMOS KOMÓRKI W MIKROSKOPIE ELEKTRONOWYM oraz dziewcząt z koła biologicznego - tylko klasa 3 ze względu na temat... :) ŻYCIE SEKSUALNE STORCZYKÓW - wykład, który odbył się w Instytucie Biologii Roślin.


20.09.2007
zajrzyj do galerii/inne Dzisiaj zamiast szóstej i siódmej lekcji uczennice "integrowały się" w auli szkolnej. Dzięki różnym zabawom (Sznurek, RTV i AGD, Pif - Paf) i nietuzinkowemu skeczowi (wyreżyserowano i odegrano "milion któryśtam" odcinek serialu brazylijskiego) dziewczęta mogły lepiej poznać się nawzajem.

Na wwwSU/LIGA KLAS można już zobaczyć aktualną liczbę punktów, które klasy zdobyły za gazetki, "łańcuch szóstek" i porządek w klasie. Dziewczyny, prosimy trzymać rękę na pulsie i obserwować dokonania "rywali" :)


22.09.2007
Dzisiaj o godzinie 12.00 w Mauzoleum Piastów Śląskich mieszczącym się w Klasztorze Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej odbył się w ramach X Dolnośląskiego Festiwalu Nauki "Apel duchów przy sercu Karoliny" spektakl słowno-muzyczny wzorowany na ceremoniale wojskowym apelu poległych, który przygotowały uczennice naszego szkolnego teatrzyku "GRAN-ULKA" pod kierunkiem p. Elżbiety Skotnickiej oraz Męski Chór Kameralny "Cantilena" pod dyrekcją Barbary Szarejko.
Apel poprzedziły wycieczkami tematycznymi prowadzonymi przez członków Koła Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK, a nad wszystkim czuwała z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego p. Anna Oryńska (przewodnik turystyczny po Wrocławiu i Dolnym Śląsku).

Natomiast wczoraj na czwartej lekcji klasa druga wraz z p. Elżbietą Skotnicką udała się do biblioteki uniwersyteckiej, by obejrzeć wystawę pt. "Stanisław Wyspiański reformator piękna książki". Dzięki trwającym we Wrocławiu Dniom Nauki dziewczęta mogły również "na własne oczy" zobaczyć przepiękną "marmurową salę", gdzie odbywają się spotkania dyrekcji. Później p. bibliotekarka wyjaśniała, w jaki sposób zorganizowana jest główna biblioteka i pokazała uczennicom katalogi książek oraz czytelnię.


25.09.2007
Można już zapisywać się na pozaszkolne konkursy - Omnibus i Multitest. Szczegółowy regulamin na tablicy koło pokoju nauczycielskiego.


26.09.2007
Na dzisiejszym apelu dziewczyny przekonywały, że warto rozwijać swoje zdolności "Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma". Apel był drugim z cyklu spotkań pogłębiających zrozumienie sensu przyrzeczenia urszulańskiego, a został przygotowany przez dziewczęta pod kierownictwem p. Dorota Witrykus. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Nowe składy każdej Sekcji Samorządu Uczniowskiego można zobaczyć na wwwSU w SKŁAD/sekcje SU. Zapraszamy!


26.09.2007
Co tydzień uczestniczymy w apelach, których celem jest głębsze zrozumienie poszczególnych wezwań zawartych w przyrzeczeniu sztandarowym, jakie uczennice naszej Szkoły składają w październiku w uroczystość św. Urszuli. Specjalnie także utworzyliśmy odrębne miejsce w naszej domenie internetowej, gdzie można oglądać relacje z apeli oraz zapoznawać się z kolejnymi częściami pewnej układanki (puzzle). Jak trafić w to miejsce? Wystarczy kliknąć na banerek po lewej stronie pod linkami w AKTUALNOŚCI na wwwSzkoły lub na wwwSU. Serdecznie zapraszamy!


27.09.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Na zaproszenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu uczennice klasy 1 wraz z p. Elżbietą Skotnicką wzięły udział w uroczystościach poświęconych 68 rocznicy powołania POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIMNEGO.
O godz. 10.00 została odsłonięta tablica Upamiętnienia Ofiar Terroru Komunistycznego obok bramy do więzienia przy ul. Kleczkowskiej 35, a o godz. 12.00 obyła się Msza święta w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Elżbiety.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


28.09.2007
Zbliża się koniec pierwszego w tym roku szkolnym miesiąca nauki. Październik za pasem. A w nim?... Oj, będzie się sporo działo. Zainteresowanych odsyłamy do TERMINARZ, tam właśnie opublikowano plan pracy Gimnazjum na następny miesiąc. Zapraszamy!


29.09.2007
Uwaga! Chcielibyśmy naszym uczennicom i nauczycielom zaproponować nową zabawę! Od tego roku szkolnego będziemy wybierać Fotografię Roku! Zdjęcie roku będzie wybierane przez społeczność szkolną (uczennice i nauczycieli) spośród „Zdjęć Miesiąca” (wybieranych od września do maja) w czerwcu 2008.
Spośród wszystkich osób biorących udział w plebiscycie w ciągu całego roku zostaną wylosowani zwycięzcy atrakcyjnych nagród!

Jak wybrać najpierw Zdjęcie Miesiąca? Szczegóły plebiscytu na wwwSamorządu Uczniowskiego - serdecznie zapraszamy!


30.09.2007
Na czas jakiś zamieszczamy w AKTUALNOŚCIACH grafikę-link do właśnie-opublikowanej w sieci tablicy "Co każda urszulanka wiedzieć powinna". Tablica ta, niedawno zmieniona pod względem graficznym, na codzień wisi na korytarzu szkolnym. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji się z nią zapoznać, albo nie zna jeszcze nowej szaty graficznej, niech szybko skorzysta z szansy zapoznania się z nią w internecie :)

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!