Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.09.2008
Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć- tak też się stało z wakacjami. Miejmy jednak nadzieję, że dzisiejszy dzień rozpoczyna coś jeszcze lepszego :) Nadszedł nowy rok szkolny, który tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 10.00 Eucharystii przewodniczył nasz duszpasterz - ks. Piotr Wawrzynek. Następnie udaliśmy się do auli, gdzie głos zabrała Siostra Dyrektor Estera Grzegorek, przedstawiając nowych nauczycieli oraz życząc wszystkim udanego roku szkolnego. Parę słów wygłosiła również Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz. Po zakończeniu uroczystości uczennice rozeszły się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


02.09.2008
Przyszła pora na wybranie samorządów klasowych. Uczennice mają czas do końca tego tygodnia, by wskazać przewodniczącą swojej klasy oraz osoby jej pomagające. Jedynie pierwszoklasistkom dajemy czas do 9. września.
Dzisiaj o 13:25 w auli odbyło się przesłuchanie osób chętnych do chóru szkolnego. Wyniki przesłuchania poznamy wkrótce.

Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie dowiemy się szczegółów harmonogramu pracy Gimnazjum we wrześniu. Natomiast w "godziny lekcyjne" właśnie dodaliśmy aktualny plan lekcji wszystkich klas na rok szkolny 2008/2009. Można poczytać!


03.09.2008
Po samorządach klasowych, przyszedł czas na Samorząd Uczniowski. Na dzisiejszym porannym apelu Przewodnicząca RSU, Gabrysia Pietraszkiewicz, przedstawiła zakres obowiązków członków Rady. Prezentacja zachęcała również do wzięcia udziału w życiu szkoły poprzez zapisanie się do jednej z sekcji. Teraz chętne uczennice mają czas do wtorku na wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Na jego podstawie do RSU zostanie przyjętych 8 dziewcząt.
Zdjęcia z apelu do obejrzenia w GALERIA/apele. Zapraszamy!


04.09.2008
Rozpoczęła się pierwsza akcja charytatywna. Zbierane są przybory szkolne: bloki, zeszyty, flamastry, gumki, temperówki i wszystko, co może przydać się uczniowi w szkole. Zabrane rzeczy zawieziemy do domu dziecka. Akcja zakończy się 15. września. Szczegóły na wwwSU.


06.09.2008
W czasie wakacji nasza strona internetowa wzbogaciła się o kilka ciekawych miejsc. Na samym początku dołączyliśmy nowy link "nasze czasopisma", gdzie możemy zobaczyć i poczytać gazetki szkolne wydane przez nasze dziewczęta (pod kierownictwem nauczycieli) w ubiegłym roku szkolnym. Wszystkie publikacje nowego roku szkolnego będą systematycznie uzupełniane, o czym będziemy informować.
Inną nowością jest "Szkoła to MY", gdzie prezentujemy sylwetki ciekawych osób naszego Gimnazjum. Spośród kilku kategorii zamieszczonych w linku, na uwagę zasługuje "90", czyli zestawienie wszystkich naszych uczennic, które w sumie uzyskały z egzaminów gimnazjalnych więcej niż 90 punktów.
Prezentacja fotograficzna naszego Gimnazjum, opatrzona komentarzami, do której link został zamieszczony na stronie głównej oraz w prawym górnym rogu wszystkich podstron, została utworzona po to, by ukazać "w pigułce" zalety naszej Szkoły, w celu jeszcze lepszego jej reklamowania.
Rozbudowa naszych witryn internetowych (w tym SU i języka angielskiego) jest procesem otwartym i możemy być pewni, że z czasem będziemy dowiadywać się o nowych ulepszeniach :)


08.09.2008
Jutro upływa termin oddawania podań do Rady Samorządu Uczniowskiego. Już niedługo rekrutacja zostanie zakończona i poznamy dziewczęta, które będą współpracować z wybranymi już przewodniczącymi klas.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej. Zbieramy przybory szkolne i liczymy na waszą hojność!


09.09.2008
Niedługo będziemy obchodzić Dzień Wspólnoty. Z tej okazji, jak co roku, dziewczęta dostały zadanie integrujące. Każda z uczennic wylosowała koleżankę, o której ma napisać wiersz 10-16 wersowy. W poemacie ma się znaleźć imię, nazwisko, pseudonim oraz zainteresowania. Wiersz należy napisać do 16. września i oddać go Przewodniczącej SU Gabrysi Pietraszkiewicz. Dzień Wspólnoty odbędzie się 23. września.


09.09.2008
Z początkiem roku szkolnego same zmiany w pracowni komputerowej. Po pierwsze, mamy nowego nauczyciela informatyki, p.Adama Wasilewskiego. Po drugie mamy też nowiutkie komputery, które zostały współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Nic, tylko się uczyć i zostać inżynierami informatyki! :)


11.09.2008
Dzisiaj odbył się ostatni etap rekrutacji do Rady Samorządu Uczniowskiego. Po 8. lekcji, czyli ok. 15:30, specjalny zespół przesłuchał wszystkie kandydatki. Już niedługo zostaną ogłoszone wyniki tegorocznego naboru.


11.09.2008
Co baczniejszy internauta z pewnością zauważył, że ostatnie trzy dni przynoszą nam same kłopoty z naszą stroną internetową. Jest to nie nasza wina, a serwera, na którym jest nasza strona, który z jakiś względów (jutro dowiemy się jakich) odmawia posłuszeństwa w godzinach południowych :/ Jest to o tyle frustrujące, że czeka już na nas przygotowana sterta materiałów do opublikowania (m.in. fotki do KLASY), a wejście na serwer jest na razie niemożliwe. Cierpliwości więc! Dobrze, że chociaż AKTUALNOŚCI i wwwSU działają w miarę sprawnie (minus grafika)...


12.09.2008
Zapraszamy do KLASY, gdzie zamieściliśmy zdjęcia naszych dziewcząt, wykonane w tym tygodniu. W czwartek odbyło się spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za nadsyłanie materiałów od poszczególnych grup na KLASY, wiec oczekujemy wkrótce zdjęć i notatek!


13.09.2008
Zapraszamy do nowego miejsca w naszej sieci www! Właśnie oddaliśmy do użytku kolejną podstronę w domenie języka angielskiego. Witryna poświęcona jest nowemu, całorocznemu projektowi Chase the K, którego celem jest umożliwienie naszym uczennicom uzyskanie wyższych ocen z tego języka, w zamian za wykonanie określonej pracy, oczywiście :)
Do Chase the K dostaniemy się przez PAAAS u góry strony lub mały baner pod linkami po lewej stronie. Zapraszamy!


14.09.2008
Dopiero co odbyło się spotkanie (w czwartek) z osobami odpowiedzialnymi za nadsyłanie materiałów do KLASY, a już otrzymujemy materiały z życia naszych klas! Wydarzenia z życia pierwszoklasistek i trzecioklasistek w KLASY, gdzie teraz zapraszamy!
Warto przypomnieć, że nadsyłanie materiałów do publikacji jest jednym z wielu sposobów otrzymywania punktów do LigiKlas. Ile pierwszaki i trzeciaki dostały za swoje dzisiejsze publikacje? Szczegóły na wwwSU.


15.09.2008
Po siódmej lekcji, ok. 14:30, odbyły się otrzęsiny pierwszej klasy. Starsze koleżanki przygotowały tor przeszkód ukazujący prawdziwą naturę urszulanek. Każda z pierwszoklasistek musiała pokazać, że jest nieustraszona i potrafi znieść wiele. Aby to udowodnić, musiały poddać się malowaniu twarzy na jaskrawe barwy, wysłuchać mrocznych legend o przeszłości naszej szkoły i z uśmiechem na twarzy skosztować mieszanki o nieznanym bliżej składzie, ale niekoniecznie przyjemnym smaku. Na koniec klasie pierwszej został nadany przydomek - Świstaki.
Zapraszamy do GALERIA/inne!

Znamy już skład Rady Samorządu Uczniowskiego, czyli dziewczęta będące liderkami poszczególnych sekcji Samorządu Uczniowskiego. Przez cały ten rok będą one współpracować zarówno z Przewodniczącą SU, jak i ze wszystkimi uczennicami przy organizacji kolejnych imprez szkolnych. Skład Rady SU do zapoznania się na wwwSU - zapraszamy!


17.09.2008
Na dzisiejszym porannym apelu mieliśmy okazję udać się na przechadzkę po Paryżu. Uczennice z klasy drugiej zaprezentowały najważniejsze i najpiękniejsze zabytki stolicy Francji. Apel został przygotowany pod opieką p. Małgorzaty Wółkiewicz.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Zakończyła się akcja charytatywna, w której zbieraliśmy przybory szkolne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział!
Szczegóły akcji na wwwSU - zapraszamy!


18.09.2008
Z okazji święta patrona młodzieży, św. Stanisława Kostki, w kaplicy została odprawiona Msza Święta. Poświęcono na niej rzeczy z niedawno zakończonej akcji charytatywnej oraz pozostałe przybory szkolne, przyniesione przez uczennice. Eurcharystię odprawił ks. Piotr Wawrzynek. Kilka zdjęć ze Mszy znajdziemy w GALERIA/uroczystości.


19.09.2008
Na drzwiach każdej klasy zawisły kolorowe plansze z naklejonymi kartkami. Na każdym arkuszu znajduje się wiersz, który opisuje uczennicę. To jedna z części zbliżającego się Dnia Wspólnoty. Przypomnijmy, że zadaniem dziewcząt było napisanie krótkiej rymowanki na temat wylosowanej koleżanki. Dalsza część integracji nastąpi w poniedziałek 22. września, podczas pierwszego w tym roku Dniu Serviam.


19.09.2008
O piątej nad ranem przedstawiciele Gimnazjum (Danusia Żak, Magda Kazienko, Gabrysia Pietraszkiewicz, Gabrysia Gajda, Dominika Dutkowiak, Kinga Przymuszała, Marysia Łuc i p. Piotr Sołodyna) wraz z uczennicami LO udali się na Jasną Górę, by wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Tematem tegorocznego spotkania było: "Więcej być - to znaczy musimy od siebie wymagać". Zapraszamy do GALERIA/konferencje do obejrzenia kilku zdjęć z forum.


21.09.2008
Kilkanaście dziewcząt pod opieką s.Rut Kowalczyk i p.Magdaleny Olbrich udało się wczoraj (20.09.08) do Brzegu Dolnego na spotkanie młodzieży z okazji wspomnienia św.Stanisława Kostki. Tematem przewodnim zjazdu w parafii Matki Bożej Królowej Polski było: Pragnienia młodości - miłość, przyjaźń, szczęście!
Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie zamieściliśmy osiem fotek ze spotkania.


21.09.2008
Uczennice nadsyłają materiały, które my publikujemy na KLASY. Notatki z życia klas, fotografie i opisy - to wszystko w tym tygodniu. Zapraszamy do obejrzenia i poczytania.

Wspominaliśmy niedawno o nowym dużym, całorocznym, projekcie z języka angielskiego Chase the K. W tym tygodniu ogłoszono pierwsze duże zadanie dodatkowe z tego języka. Jakie to zadanie i ile można za nie otrzymać punktów można dowiedzieć się w PAAAS/chase the k.


22.09.2008
Na 6. lekcji rozpoczął się Dzień Wspólnoty. Przez dwie godziny uczennice integrowały się poprzez wspólne zabawy przypominające czasy przedszkola. Następnie otrzymały zadanie, polegające na ułożeniu oraz zilustrowaniu fragmentu z przyrzeczenia urszulańskiego. Zapraszamy do GALERIA/inne!

Dziś świętowaliśmy pierwszy Dzień Serviam: Błogosławieni ubodzy w duchu... Przypominamy, że Dni Serviam odbywają się 21. dnia każdego miesiąca. W tym roku każdy z nich będzie obchodzony pod hasłem pochodzącym z ośmiu błogosławieństw.


24.09.2008
Poranny apel upłynął nam w duchu naszych zachodnich sąsiadów. Dziewczęta z trzeciej klasy scharakteryzowały malownicze regiony Niemiec. Prezentacja została przygotowana pod opieką
p. Magdaleny Olbrich.
Zapraszamy do GALERIA/apele, gdzie znajdziemy kilka fotografii z apelu.


25.09.2008
Dzisiaj o godz. 12.00 w Centrum Sztuki IMPART odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Wrocławia p. Rafała Dutkiewicza w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego w kwocie 200 zł. na ucznia od września 2008 do czerwca 2009. Stypendium to otrzymała tegoroczna absolwentka naszego Gimnazjum - Dominika Plichta. Gratulujemy Dominice i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole!


25.09.2008
W TERMINARZ możemy przeczytać o wydarzenia, które będą miały miejsce w naszym Gimnazjum w październiku. Zapraszamy już teraz, aby zorientować się w natłoku pracy, jaki nas czeka :)


26.09.2008
Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe w tym roku! Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 30. września, o 10:35 w kościele. Zachęcamy również do składania intencji do skrzyneczki, która w poniedziałek pojawi się na korytarzu.

Publikujemy pierwsze osiągnięcie naszych dziewczyn. Kinga Przymuszała z klasy trzeciej zdobyła trzecie miejsce w konkursie strzeleckim organizowanym prze Ligę Obrony Kraju. Konkurs odbył się jeszcze w wakacje a dyplom możemy już teraz zobaczyć w "osiągnięcia szkoły/08-09". Zapraszamy!


28.09.2008
Piękny niedzielny poranek zgromadził nas pod szkołą, skąd wyruszyliśmy na jesienny rajd rowerowy. Trasa wycieczki wiodła nad popularnie zwany "Bajkał", jezioro oddalone o kilkanaście kilometrów od Wrocławia. Zanim jednak wyruszyliśmy, uczestniczyłyśmy we Mszy św. z Siostrami Urszulankami w kaplicy klasztornej. Zapraszamy do GALERIA/inne.


29.09.2008
Jedyną klasą, która spędziła dzisiejszy dzień w szkole jest klasa pierwsza. Starsze uczennice wybrały się na wycieczki integracyjne, drugoklasistki pod opieką p. Doroty Witrykus, a trzecioklasistki s. Rut Kowalczyk.

W KLASY, w domenie trzecioklasistek, dodajemy trzy notki dotyczące życia ich klasy. Zapraszamy do zajrzenia do naszych Mych.


30.09.2008
Dzisiaj na przerwie śniadaniowej rozpoczęliśmy nasze coroczne modlitwy różańcowe. Nabożeństwo prowadziła Sekcja Modlitewna.

Rusza plebiscyt na Zdjęcie Miesiąca. Zachęcamy do przysyłania propozycji do wrześniowej edycji. Można wybierać spośród zdjęć zamieszczonych we wszystkich galeriach na stronie Szkoły oraz na stronie Samorządu Uczniowskiego.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!