Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.09.2009
Po dziesięciu pełnych latach istnienia Gimnazjum, już po raz jedenasty pierwszego września zabrzmiał pierwszy dzwonek. O godzinie 10 zebraliśmy się na Eucharystii, którą celebrował ksiądz Piotr Wawrzynek, po czym udaliśmy się do auli. Tam powitały nas Siostra Dyrektor Estera Grzegorek i Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz, życząc owocnego przeżycia nadchodzącego okresu wytężonej nauki. Ważnym elementem uroczystości było wręczenie każdej uczennicy tarczy Serviam i przedstawienie nowych nauczycieli. Na końcu, tradycyjnie, dziewczęta rozeszły się do klas na spotkanie z wychowawczyniami.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!


02.09.2009
Pierwszym dniem nauki była środa, więc tradycyjnie rozpoczęliśmy ten dzień apelem. Gościliśmy na nim absolwentki, które intensywnie pracowały w Radzie Samorządu Uczniowskiego w latach poprzednich. Dzięki nim pierwszoklasistki miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji Samorządu Uczniowskiego, otrzymały również zachętę do wstąpienia w szeregi Rady.


03.09.2009
Dzisiejszy dzień niesie w sobie zapowiedź intensywnej pracy, jaką wykona i w tym roku Rada Samorządu Uczniowskiego. Dwie klasy - druga i trzecia- wybrały swoich gospodarzy. Przewodniczącą trzeciaków została Karolina Gaworska, natomiast ich młodszych koleżanek - Magda Putyra. Pierwsza klasa natomiast powoli się poznaje i na przeprowadzenie głosowania ma jeszcze trochę czasu.


03.09.2009
Zapraszamy nasze drogie uczennice, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w tegorocznym IV Dniu Patriotycznym. Podobnie jak w roku ubiegłym, teraz także wyruszamy w podróż. Tym razem jedziemy do muzeum obozu koncentracyjnego w Oświęcimu-Brzezince, w sobotę 19. września. Koszt wyjazdu to 50 złotych za osobę. Zapisywać się możemy jedynie w szkole. Serdecznie zapraszamy!


05.09.2009
Jak widzimy na banerze u góry, już rozpoczęła się pierwsza akcja charytatywna. Będziemy zbierać przybory szkolne dla domu dziecka. Do 17 września przynosimy więc bloki, papiery kolorowe, kredki, mazaki, gumki, ołówki, temperówki etc.(w zależności od klasy). Liczymy na otwarte serca naszych uczennic!


06.09.2009
Początek roku nauki bywa czasem dopinania spraw szkolnych na ostatni guzik, ostatecznego kształtowania się planu lekcji. W naszym rozkładzie zajęć też nastąpiła drobna zmiana, dotycząca czwartku. Nowy plan, z naniesionymi poprawkami, możemy zobaczyć w "godziny lekcyjne". Zapraszamy.


08.09.2009
Jutro o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie grona pedagogicznego z rodzicami w naszej auli szkolnej. Po spotkaniu ogólnym rodzice udadzą się do klas, gdzie spotkają się z wychowawczyniami.
Serdecznie zapraszamy!


09.09.2009
Mamy dzisiaj dwie nowe i, co ważniejsze, dobre wiadomości.
Znamy już personalia przewodniczącej klasy pierwszej - ich "Gospodynią" została Ania Bukowska, czego jej gratulujemy. Natomiast nasi rodzice na popołudniowym zebraniu zgłębiali tajniki dziennika elektronicznego - otrzymali specjalne kody, dzięki którym będą mieli możliwość sprawdzenia w każdej chwili ocen swoich córek. Elektroniczny system wprowadziliśmy jako jedna z pierwszych stu placówek w Polsce(!).
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


09.09.2009
Jak już wspomniano w poprzedniej notce, absolutną nowością w naszym Gimnazjum jest elektroniczny dziennik, dzięki któremu rodzice oraz nasze uczennice uzyskują błyskawiczny wgląd w oceny ze wszystkich przedmiotów, pod warunkiem, że mają dostęp do internetu.

A teraz mini kurs obsługi: aby dotrzeć do dziennika należy znaleźć odnośnik do niego na naszej stronie, który znajduje się u góry witryny, pomiędzy AKTUALNOŚCI a TERMINARZ.
Zatem prosimy o wejście do DZIENNIK, gdzie na jego głównej stronie zobaczymy tekst instrukcji od administratora, który oczywiście należy przeczytać.
Następnie klikamy na "dziennik logowanie", znajdujące się na zielonym pasku pod tytułem. Wchodzimy na stronę logowania, gdzie wpisujemy "Nazwę użytkownika" oraz "Hasło", które rodzice otrzymali na spotkaniu z wychowawczyniami. Po wpisaniu powyższych danych znajdziemy się w strefie zarezerwowanej dla rodziców. Prosimy spędzić tam trochę czasu i zapoznając się z jej zawartością. Wszelkie pytania, w razie wątpliwości, należy kierować do administratora poprzez "kontakt".

Wprowadzając dziennik elektroniczny mamy jednocześnie nadzieję, że nie utracimy kontaktu osobistego z rodzicami naszych dziewczyn. Niech dziennik będzie tylko dodatkiem w naszych kontaktach, nie składnikiem podstawowym.


10.09.2009
Po południu kandydatki do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły swoje rozmowy kwalifikacyjne z Opiekunem i Przewodniczącą SU. Był to pierwszy termin - pozostałe dziewczęta przyjdą na rozmowę jutro. W tym samym czasie część szkolnej społeczności, która w ramach czwartej godziny WF-u wybrała basen, miała pierwsze zajęcia na Teatralnej.

Mimo, że nie znamy jeszcze składy RSU, jego działalność już jest widoczna. Na modlitwie porannej każda z uczennic w ramach "mostów międzyklasowych" wylosowała imię i nazwisko koleżanki z innej klasy, z która będzie miała za zadanie przeprowadzić krótki wywiad.


12.09.2009
Ten rok jest dla naszej szkoły czasem wyjątkowym, ponieważ jest to ROK JUBILEUSZOWY! Dziesięć lat minęło od momentu, kiedy Siostra Grażyna Gez, pierwszy dyrektor Gimnazjum, uroczyście otworzyła rok szkolny 1999/2000 w nowej placówce urszulańskiej. Teraz, po dziesięciu latach, widzimy, że był to czas niezwykle owocny i bogaty w piękne chwile.

Pragnąc świętować tę dziesięcioletnią historię naszej szkoły, przygotowaliśmy dla naszych drogich absolwentek, obecnych uczennic, ich rodziców, nauczycieli uczących w Gimnazjum oraz wszystkich naszych przyjaciół wiele ciekawych przedsięwzięć,o których będziemy informować na bieżąco. Najważniejszym jednak wydarzeniem, na które chcemy zaprosić już teraz, jest centralna uroczystość X-lecia Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu, która rozpocznie się Mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego w kościele p.w. Świętego Imienia Jezus w sobotę, 24. października, o godzinie 10:00. W dalszej kolejności udamy się do Gimnazjum, by tam uczestniczyć w oficjalnej oraz artystycznej części uroczystości.


13.09.2009
Co bardziej spostrzegawczy Goście naszej witryny internetowej z pewnością zauważyli odnośniki kierujące internautów do nowej, specjalnej strony internetowej, w całości poświęconej obchodom X-lecia naszego Gimnazjum. Jako że była to wciąż witryna w pewnym sensie testowa, nie chcieliśmy jeszcze na nią zwracać uwagi naszych czytelników.
Teraz jednak możemy już serdecznie zaprosić do odwiedzenia serwisu z okazji X-lecia.
Co w nim znajdziemy? Zauważymy przede wszystkim dwa pola: granatowe i białe. Pierwsze (opisane jako "X LAT GIMNAZJUM OSU we Wrocławiu") dotyczy jubileuszu naszego Gimnazjum oraz związanych z nim okoliczności. Drugie (opisane jako "X LAT GIMNAZJÓW we Wrocławiu") odnosi się do ciągu wydarzeń i uroczystości, przygotowanych przez Urząd Miasta Wrocławia, który świętuje z wszystkimi gimnazjami dziesięć lat ich funkcjonowania. Nasze Gimnazjum bierze udział we wszystkich tych działaniach.

Pole granatowe zawiera sześć linków do: (a) uproszczonej wersji prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Adama Wasilewskiego i p. Piotra Sołodynę, której pełną wersję zobaczymy podczas uroczystości X-lecia; (b) listy nauczycieli pracujących w naszej szkole od początku jej istnienia oraz listy absolwentek według lat ukończenia szkoły; (c) galerii zdjęć dotychczas nieobecnych w galeriach internetowych naszej szkoły, sprzed ery aparatu cyfrowego (1999-2005); (d) planu głównej uroczystości jubileuszowej (24.10.2009) oraz (e) zaproszenia na konferencję jubileuszową dotyczącą szkół jednopłciowych. Ostatnie pole zarezerwowane jest dla jubileuszowego numeru gazetek szkolnych, wydawanych w naszym Gimnazjum, którego fragmenty pojawią się w październiku.

Pole białe zawiera krótkie opisy 9 wydarzeń dziesięciolecia gimnazjów we Wrocławiu, w których weźmiemy udział. Ponadto dowiemy się, kto z naszych nauczycieli odpowiedzialny jest za ich współrealizację, stamtąd także będziemy mieć dostęp do zamieszczanych linków w galerii, prezentujących fotografie wydarzeń jubileuszowych we Wrocławiu.

Do serwisu X-lecia dostaniemy się poprzez link "10 LAT GIMNAZJUM!" po lewej stronie witryny lub przez małą grafikę po prawej stronie. O wszelkich uaktualnieniach będziemy informować w AKTUALNOŚCIACH. Serdecznie zapraszamy do częstego zaglądania!


14.09.2009
Znamy już skład Rady Samorządu Uczniowskiego 2009/2010!
Tworzą ją dziewczęta ze wszystkich trzech klas, o różnych zainteresowaniach i talentach. Oto i one!
Anna Łukaszczuk - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Karolina Gaworska - Gospodarz III kl.
Anna Kowalska (kl. III)
Dominika Dutkowiak(kl. III)
Magda Putyra - Gospodarz II kl.
Kaja Maleszko (kl. II)
Basia Szczotka (kl. II)
Basia Skolasińska (kl. II)
Zuzia Kowalczyk (kl. II)
Ania Bukowska - gospodarz I kl.
Marta Hałas (kl. I)
Ania Pietrucha (kl. I)

Samorząd Uczniowski pracuje pełną parą. Pierwsze spotkanie Rady odbyło się jeszcze tego samego dnia po lekcjach. Dziewczętom gratulujemy i życzymy im owocnej, a także pełnej satysfakcji pracy na cały przyszły rok szkolny.


16.09.2009
Ze względu na zbliżającą się uroczystość św. Stanisława Kostki - Patrona Młodzieży, na dzisiejszym apelu dziewczęta ćwiczyły pieśni, które pojawią się na najbliższej Eucharystii. Co prawda nie ma jeszcze Sekcji Muzycznej SU, jednak znalazły się osoby chętne, by wesprzeć naszą gitarzystkę, Magdę Gorczycę.


17.09.2009
Swego rodzaju legalne kocenie przeżywały dziś pierwszoklasistki, które od 17:30 w ramach otrzęsin zostały wydane w ręce klasy drugiej. Zadania, jakim sprostały, nie należały do najłatwiejszych. Należało się wykazać odwagą, sprawnością fizyczną, pomysłowością i..poczuciem humoru. Dzielne dziewczyny pokonały wszelkie trudności, czego następstwem było pasowanie na urszulankę oraz nadanie klasie imienia "Kaktusy".
Zapraszamy do GALERIA/inne!


18.09.2009
Święto świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży stanowi ważny punkt w roku liturgicznym każdej urszulanki. W tymże dniu w czasie lekcji odprawiana jest Eucharystia, na zakończenie której odbywa się obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych, a w darach ofiarnych niesiemy do ołtarza owoce pierwszej zbiórki charytatywnej. Tak też było i dzisiaj na mszy świętej odprawionej przez ks. Piotra Wawrzynka, z tą różnicą, że liturgia śpiewana była a capella z powodu choroby gitarzystek. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Na drzwiach poszczególnych klas wiszą plakaty poświęcone uczennicom każdej z nich. Jest to podsumowanie pierwszego etapu przygotowań do mostów międzyklasowych, których celem jest zintegrowanie całej społeczności szkolnej. Zadaniem dziewcząt było przeprowadzenie wywiadu z koleżanką z innej klasy, czego efekty możemy podziwiać, przechodząc głównym korytarzem.


19.09.2009
Grupa złożona z uczennic, nauczycieli, rodziców i rodzeństwa dziewcząt zwiedzała dzisiaj muzeum obozu zagłady Auschwitz oraz pobliskie muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka odbyła się w ramach Dnia Patriotycznego. Muzeum wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie, szczególnie zachowane do dziś w prawie że surowym stanie bloki, krematoria oraz cele więźniów. Z pewnością wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bogatsi o poznanie ważnej części historii oraz własne refleksje.
Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


20.09.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy ciekawe informacje nadesłane nam prze z osoby odpowiedzialne za zarządzanie domenami naszych klas. Przeczytamy notki we wszystkich klasach oraz obejrzymy fotografie u drugoklasistek. Zapraszamy!


21.09.2009
Ten poniedziałek należał do wyjątkowych, bo jednego dnia odbył się pierwszy dzień Serviam przybliżający nam I przykazanie Dekalogu: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" oraz Dzień Wspólnoty. Rankiem przewodniczące klas zebrały telefony komórkowe, aby szczególnie zaznaczyć wymowę tematyki dnia. Natomiast zamiast dwóch ostatnich godzin lekcyjnych miałyśmy czas zabaw i gier integracyjnych. Później, już bardziej serio, w formie scenek, piosenek i puzzli wymieniałyśmy się radami z poradnika klasowego skarbnika, gospodarza, dyżurnej, czy też nieprzygotowanej do lekcji "urszulanki", aby przybliżyć pierwszoklasistkom realia szarej szkolnej codzienności.
Zapraszamy do GALERIA/inne oraz na wwwSU.


22.09.2009
Zapraszamy nasze uczennice na wyjazd do Londynu!

W planie wycieczki min. Natural History Museum, Science Museum, British Museum, National Gallery, Museum of Childhood, London Eye, przejazd autobusem piętrowym po centrum Londynu, Westminster Cathedral, Covent Gardens, Houses of Parlament, Greenwich, Canary Wharf i inne. Ponadto wycieczka do Oxfordu.

Termin: 1 - 7.07.2010
Koszt: 2 000 zł. (+ kieszonkowe)

Przelot do Londynu z lotniska Balice w Krakowie. Organizatorem wyjazdu jest p. Piotr Sołodyna.

Na wycieczkę zapisywać się można do końca miesiąca.


23.09.2009
W związku z dwusetną rocznicą narodzin Juliusza Słowackiego pierwszy apel przedmiotowy poświęcony został właśnie jemu. Dzięki dziewczętom z trzeciej klasy i machinie czasu mogliśmy lepiej poznać życie i twórczość naszego wieszcza narodowego. Zapraszamy do GALERIA/apele!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem jest destrukcja. Prace nie mogą przedstawiać ludzi ani zwierząt jako jej przykładów. Czasu jest wiele (konkurs trwa pół roku), więc... aparaty w dłoń i do dzieła!


25.09.2009
Od piątku do niedzieli część naszych nauczycieli (s. Estera Grzegorek, s. Katarzyna Słowik, p. Dorota Witrykus, p. Małgorzata Wróblewska, p. Magdalena Olbrich oraz p. Piotr Sołodyna) przebywa w krakowskich Bronowicach, gdzie biorą udział w warsztatach pedagogicznych przeznaczonych dla nauczycieli szkół urszulańskich.

W ramach spotkania nauczyciele mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów ks. prof. dr hab. Janusza Mastalskiego, s. dr Weroniki Dryl oraz s. mgr Iwony Naglik. Poza tym uczestniczyli w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez krakowskie stowarzyszenie Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców. Był również czas na rekreację, spacery i zabawę. Zapraszamy do GALERIA/konferencje na krótką fotorelację z tego ciekawego wyjazdu.


28.09.2009
Poznaliśmy dziś skład sekcji Samorządu Uczniowskiego, które będą pracowały u boku Rady Samorządu Uczniowskiego przez następne pół roku. Ich liderkami są członkinie Rady. Różnorodność i ilość zadań z pewnością pozwoli dziewczętom rozwinąć ich talenty. Lista osób przyjętych do sekcji już wkrótce na wwwSU.


29.09.2009
Na wrocławskim Rynku o godzinie 12 rozpoczęły się uroczystości otwarcia obchodów Jubileuszu Dziesięciolecia Gimnazjów. I my, wśród innych szkół, wzięliśmy udział w tym święcie. Wszystko zaczęło się na Placu Gołębim, gdzie w uroczystym pochodzie zaprezentowały się poczty sztandarowe. Następnie powitano Prezydenta Miasta Wrocławia - p. Rafała Dutkiewicza oraz oficjeli. Głos zabrali przedstawiciele władz oświatowych. Podczas obchodów otwarto wystawę prezentującą charakter i osiągnięcia 59 wrocławskich gimnazjów. Na koniec poczty dokonały prezentacji swoich sztandarów, a wszyscy zgromadzeni na uroczystości przedefilowali wokół rynku. Sztandary zostały złożone w Sali Wójtowskiej Ratusza, gdzie zainteresowani będą je mogli oglądać do 11 października.

Pierwsza porcja zdjęć z parady jest do obejrzenia w serwisie X-lecia, z zakładce o gimnazjach wrocławskich, w polu dotyczącym parady.


30.09.2009
Jako że za dwa dni będziemy uczestniczyć w pierwszopiątkowej Eucharystii, piętnaście minut apelu należało do Sekcji Muzycznej, która wspólnie z dziewczętami przygotowywała śpiew na Mszę św.

Zadebiutowała dziś także Sekcja Modlitewna SU, a to za sprawą swojego pierwszej dziesiątki różańca, tradycyjnie gromadzącej uczennice na przerwie śniadaniowej w kościele. W tym roku nasze "dziesiątki" będą miały miejsce w środy.


30.09.2009
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia z wtorkowej parady pocztów sztandarowych na wrocławskim Rynku. Oprócz tego dodaliśmy 10 zdjęć do wczorajszej relacji z tej samej uroczystości, znajdującej się w serwisie X-lecia Gimnazjum. Tam też zapraszamy, aby zapoznać się z nowościami.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!