Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.09.2010
Kolejny już raz mury naszej szkoły zgromadziły uczennice i nauczycieli na rozpoczęciu roku. O godzinie 9.30 zebraliśmy się w gimnazjum, gdzie odbyła się krótka próba śpiewu. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której, tradycyjnie, przewodniczył ksiądz Piotr Wawrzynek.
Po Mszy Świętej udaliśmy się do auli, gdzie swoje słowo skierowały do nas Siostra Przełożona Anna Maria Gargasz oraz Siostra Dyrektor Estera Grzegorek, otwierając nowy rok szkolny 2010/2011 i życząc nam powodzenia w nauce i pracy. Uczennice pierwszej klasy otrzymały również tarcze Serviam. Na zakończenie uroczystości dziewczęta wraz z Wychowawczyniami udały się do swoich klas. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!


01.09.2010
Zapraszamy do "godziny lekcyjne", gdzie właśnie zainstalowaliśmy plan lekcji na nowy rok szkolny 2010/2011.


02.09.2010
Chociaż to pierwszy dzień nauki, w naszym gimnazjum już sporo się dzieje. Dziś rozpoczęła się rekrutacja do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011. Czasu na zastanowienie się nad decyzją o kandydowaniu jest dużo. Wszystkie chętne osoby mogą zgłaszać się po kwestionariusze. Ostateczny termin na oddanie zgłoszeń to 9 września.


03.09.2010
Rozpoczynamy pierwszą w tym roku akcję charytatywną! Zbieramy przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka. Aby ułatwić sprawę, każdej klasie zostały przydzielone inne. Klasa 1 przynosi przybory geometryczne, gumki i temperówki, klasa 2 ołówki, długopisy, kredki i pisaki, a klasa 3 - zeszyty, bloki, wycinanki i papier kolorowy. Wszystkie przyniesione rzeczy można wkładać do skrzynki, która stoi pod pokoikiem samorządowym. Akcja potrwa do 16 września. Informacje znajdują się na plakacie na tablicy samorządowej.

Na porannej modlitwie dowiedzieliśmy się o sukcesie, który osiągnęła jedna z naszych uczennic jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Ania Kielbassa (kl.3) zdała pomyślnie jednostkę A1 językowego egzaminu DELF. Wynik Ani był drugim wśród zdających. Gratulujemy!


04.09.2010
Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie będziemy mogli zapoznać się w planami pracy naszego Gimnazjum we wrześniu. Już wkrótce zostaną opublikowane pozostałe miesiące bieżącego roku szkolnego.


05.09.2010
Chcielibyśmy przybliżyć w paru zdaniach naszym drogim internautom zmiany jakie zaszły na naszych stronach internetowych w sezonie letnim. (1) Całkowitej modernizacji uległa strona prezentująca Plebiscyt Urszulanka Roku (link po lewej stronie witryny). Generalnie zawartość pozostała taka sama, zmiana dotyczy strony graficznej. (2) Inną ciekawą nowością jest wzbogacona podstrona dotycząca osiągnięć naszych uczennic. (a) Dział dotyczący wyników egzaminów gimnazjalnych prezentuje średnie rezultaty naszych dziewczyn z wszystkich dziedzin. (b) Do dotychczasowych "dziewięćdziesiątek" dołączyły teraz "stotrzydziestkipiątki", czyli najlepsze wyniki w zakresie już trzech części egzaminu. (c) Oprócz tego, postanowiliśmy wyróżnić osobnym miejscem także uczennice, które uzyskały maksymalną liczbę punktów z egzaminu gimnazjalnego. (d) Sekcja dotycząca laureatek zDolnego Ślazaka Gimnazjalisty została powiększona o zestawienie także i finalistek tego prestiżowego konkursu. (e) Trochę młodszy, lecz nie mniej ważny, konkurs - Liga Naukowa - także otrzymał swoją podstronę, a to z racji coraz większej liczby naszych uczennic będących jego laureatkami i finalistkami. To wszystko zobaczymy w "osiągnięcia szkoły", także po lewej stronie witryny. (3) (a) Kosmetycznej zmianie uległa nasza GALERIA, w swojej głównej części, a także w wyglądzie podstron odsłaniających poszczególne kategorie (apele, konferencje, itp.) (b) Od tego sezonu będziemy mogli także dowiedzieć się, kto jest autorem zdjęć danej relacji; jest o tyle ważne, iż liczba osób fotografujących dla nas stale się powiększa. (4) Totalnemu przeobrażeniu uległa strona języka angielskiego (AD ASTRA), zarówno w aspekcie graficznym, jak i treściowym. (a) na szczególną uwagę zasługuje nowy dział poświęcony "żurnalistom" pracującym nad magazynem "AimHigh" wychodzącym w języku angielskim cztery razy do roku, (b) a także podstrona PEOPLE, prezentująca osoby, wyróżniające się szczególną aktywnością na polu tego języka w naszym Gimnazjum, np. zdobywców najwyższych wyników z egzaminu gimnazjalnego, zwycięzców "Ligi teścikowej", laureatów konkursów z języka angielskiego, itp. (c) Inną ciekawostką jest galeria fotografii związanych z językiem angielskim w naszej szkole (jeszcze w budowie). (5) Najmniejszym przeobrażeniom uległa strona SU, gdzie tylko zmienił się wygląd "galerii". To wszystko, jeśli chodzi o ubiegłe lato.
Mając ten tekst jako przewodnik, zapraszamy do odwiedzenia nowych i ulepszonych miejsc w naszej przestrzeni wirtualnej :)


06.09.2010
Od kilku już lat w ramach Dnia Patriotycznego wyjeżdżamy do różnych historycznie znaczących miejsc. W tym roku 18 września wybieramy się do Biskupina i Gniezna. Zapisów można dokonywać u p.Piotra Sołodyny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!


08.09.2010
Spotkanie rodziców z nauczycielami oraz wychowawczyniami w klasach rozpoczyna "sezon" ożywionych kontaktów między tymi współpracującymi ze sobą grupami. Dzisiejsze odbyło się w auli szkolnej o godzinie 18:00. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.
Wcześniej tego dnia, o 7:40, uczestniczyliśmy w pierwszym porannym apelu, przygotowywanym przez Samorząd Uczniowski. Okazją do tego jest trwająca rekrutacja do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do GALERIA/apele.


09.09.2010
Z radością zawiadamiamy, że dziś oficjalnie wystartowała VII edycja Ligii Klas. Już od jutra wszystkie klasy mogą "zarabiać" punkty. A możliwości jest naprawdę dużo, jak np. konkursy, gazetki, porządek czy klasa on-line.
Aby wyjaśnić zasady tej rywalizacji i rozwiać ewentualne wątpliwości, Kaja Maleszko (kl.3) i Pola Slesarow (kl.2) udały się do klasy pierwszej na godzinę wychowawczą.
Po lekcjach natomiast odbyła się druga część rozmów kwalifikacyjnych do RSU.


09.09.2010
Zapraszamy do linku "grono pedagogiczne", gdzie umieściliśmy harmonogram dyżurów naszych nauczycieli w ramach konsultacji z uczennicami i rodzicami.

Na prośbę rodziców naszych uczennic podajemy numer konta bankowego naszego Gimnazjum, na które można wpłacać pieniądze na komitet rodzicielski.
42102052420000220201410281
Prosimy w tytule pisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz "Rada Rodziców" lub "Komitet Rodzicielski". Numer konta będzie od dzisiaj dostępny w linku "kontakt".


10.09.2010
Rekrutacja do Rady Samorządu Uczniowskiego zakończyła się dziś po południu trzecią turą rozmów kwalifikacyjnych. Chętnych było bardzo dużo, ale RSU może tworzyć niestety tylko 10 - 12 osób. Już niebawem dowiemy się, kto to będzie w roku 2010/2011. Czekamy z wielką niecierpliwością!


11.09.2010
Jak swego czasu obiecano, publikujemy terminarz pracy Gimnazjum na cały rok szkolny. Zapraszamy do linku TERMINARZ, aby dowiedzieć się choćby, kiedy kończy się rok szkolny :)

Dzisiaj o godz. 9.00 klasa 3 udała się na Cmentarz Żydowski. Wszystkie dziewczyny chwyciły za grabie i miotły i w przeciągu dwóch godzin posprzątały wyznaczony teren.


12.09.2010
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym publikujemy materiały nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne w klasach za współpracę z internetową stroną szkolną. Zdjęcia u trzecioklasistek i notki u drugoklasistek, zapraszamy do odwiedzenia podstrony KLASY!
Po raz kolejny zachęcamy do włączenia się do naszej akcji charytatywnej - przypomnijmy, że zbieramy przybory szkolne dla potrzebujących dzieci.


13.09.2010
Wiemy już, kto wchodzi w skład Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2010/2011.
Przedstawiamy 12 urszulanek, które mają mnóstwo dobrych pomysłów i chcą działać na rzecz szkoły:

Karolina Mazurec - gospodarz kl.1
Zosia Szyńkarczuk (kl.1)
Ola Masiuk (kl.1)
Pola Slesarow - gospodarz kl.2
Ania Pietrucha (kl.2)
Ania Naglik (kl.2)
Marta Sanczez - Wolak (kl.2)
Agnieszka Torzewska (kl.2)
Martyna Kumaszka - gospodarz kl.3
Magda Putyra (kl.3)
Ewa Zięba (kl.3)
Kaja Maleszko (kl.3) - Przewodnicząca SU

Pierwsze spotkanie już jutro!


14.09.2010
W ramach zbliżającego się Dnia Wspólnoty Rada Samorządu Uczniowskiego organizuje akcje, mającą na celu bliższe poznanie koleżanek z innych klas. Po porannej modlitwie dziewczyny wylosowały od swoich gospodarzy kartkę z imieniem i nazwiskiem jednej osoby. Zadanie polega na tym, aby sporządzić kolaż, na którym znajdą się jej zainteresowania, hobby, ulubiony aktor i piosenkarka, charakterystyczny przedmiot, zwierze, itp. Prace można oddawać do 24 września.
Wzór takiego kolażu wisi na tablicy "samorządowej".


15.09.2010
Z racji zbliżającej się uroczystości św. Stanisława Kostki - Patrona młodzieży, o poranku odbył się apel liturgiczny. Ćwiczyliśmy pieśni na piątkową Eucharystię. Apel poprowadziła sekcja muzyczna, na razie w składzie z ubiegłego roku szkolnego. Zapraszamy do GALERIA/apele.


16.09.2010
Jak już wielokrotnie mówiliśmy, w sobotę będziemy uczestniczyć w Dniu Patriotycznym. Podobnie jak w latach poprzednich i tym razem wyjeżdżamy poznawać historię "w terenie". Gniezno i Biskupin są historycznymi miejscami, które chcemy w tym roku zwiedzić. Lista jest jeszcze otwarta i można się wciąż zapisywać.
Informacja dla wyjeżdżających: zbiórka o godzinie 5:15 pod budynkiem Uniwersytetu (wydział polonistyki), przy Placu Nankiera 15 (nieopodal szkoły), na przeciwko Halo Targowej. Prosimy za brać ze sobą: wygodne buty, ochronę przeciwdeszczową, oraz mnóstwo kanapek, na cały dzień. Prosimy nie zapomnieć przynieść na jutro podpisanej zgody rodziców lub opiekunów.


16.09.2010
Rozpoczęliśmy nabór do sekcji na rok szkolny 2010/2011. Do wyboru jest aż 7 - muzyczna, plastyczna, serviam, charytatywna, modlitewna, misyjna i informacyjna. Lista na zapisy, wraz z krótkimi opisami działalności poszczególnych sekcji, wisi na tablicy samorządowej. Mamy nadzieje, że już niebawem będzie pełna!


17.09.2010
Choć święto św.Stanisława Kostki jest dopiero jutro, w naszej szkole już dziś została odprawiona Eucharystia w intencji polskiej młodzieży i nauczycieli. Przewodniczył jej tradycyjnie ks. Piotr Wawrzynek. W procesji z darami ponieśliśmy przybory szkolne zebrane dla Dzieci z Domu Dziecka w akcji charytatywnej. Na zakończenie Mszy Św. dzienniki lekcyjne, przybory, piórniki i kalendarze - jednym słowem wszystkie niezbędne urszulankom rzeczy - zostały poświęcone. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.09.2010
Dziś, w ramach Dnia Patriotycznego, udaliśmy się na wycieczkę do Gniezna i Biskupina. Wyruszyliśmy o 5.30. Najpierw zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską. Przewodnik opowiedział nam m.in. o pochowanym tu św.Wojciechu. Następnie pojechaliśmy do Biskupina, gdzie oprowadzono nas po tamtejszym muzeum, niektórych pomieszczeniach dawnej osady i wałach obronnych. Następnie, w grupkach, każdy mógł pójść do miejsc, które go uprzednio zainteresowały, wziąć udział w festynie, kupić pamiątki, pojeździć konno czy zjeść obiad. O 15.30 ruszyliśmy w drogę powrotną do Wrocławia. Zapraszamy do GALERIA/inne.


19.09.2010
Od piątku nasze nowe pierwszoklasistki mają już swój przydomek. Dotychczas wiele nazw ze świata flory i fauny przewinęło się przez nasze Gimnazjum. Obecne trzecioklasistki to Świstaki, drugoklasistki to Kaktusy, a pierwszaki..., no właśnie, Żyrafy! Nazwa ta została nadana im przez drugoklasistki po trwających ponad dwie godziny "otrzęsinach". Elementy musztry, spożywanie dziwacznych kulinariów, testowanie sprawności sportowych i inne ciekawe doświadczenia przygotowały z lekka zdezorientowanym dziewczętom starsze o rok koleżanki. A wszystko to w zawsze modnym wśród młodzieży gotyckim klimacie. Zapraszamy do GALERIA/inne.


21.09.2010
Rekrutacja do Sekcji Samorządu Uczniowskiego dobiegła końca. Osób chętnych do pracy w ośmiu sekcjach było naprawdę sporo i wybór zaledwie kilkunastu z nich okazał się trudnym zadaniem. Już wkrótce dowiemy się, jakie decyzje zapadły na dzisiejszym spotkaniu Rady SU.


22.09.2010
Pierwszym w tym roku szkolnym apelem przedmiotowym był apel biologiczny. Dziewczęta z trzeciej klasy opowiedziały nam dziś rano o liniach papilarnych - czym są i do czego są wykorzystywane. Była również okazja do sprawdzenia swoich własnym odcisków palców. Apel został przygotowany pod opieką p.Anny Szymusiak - Senko. Zapraszamy do GALERIA/apele.


23.09.2010
Grupa uczennic naszego gimnazjum pod opieką p. Magdaleny Olbrich, udała się dzisiaj o godz. 9.30 do Teatru Lalek na spotkanie młodzieży z Dalajlamą XIV. Jest on przedstawicielem buddyzmu Tybetańskiego i przywódcą duchowym, a w tej chwili również politycznym, dla Tybetańczyków. Gość wygłosił krótką przemowę do zebranych, po której zebrani mieli możliwość zadania pytań. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Rano na tablicy samorządowej zawisła kartka ze składem wszystkich sekcji. Już niebawem ruszą one do pracy. Od wczoraj znajduje się tam również skład Rady Samorządu Uczniowskiego - zdjęcia i krótkie opisy członkiń. Zapraszamy do oglądania i czytania!


24.09.2010
Wczoraj klasa 2 wraz z wychowawczynią s.Katarzyną Słowik i p.Tomaszem Hermanem udała się do Parku Linowego na Wyspie Opatowickiej. Było mnóstwo atrakcji i możliwości sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, a wszyscy cali i zdrowi wrócili do szkoły. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Co roku w październiku odmawiamy różaniec. Tym razem na to nabożeństwo wyjedziemy 23.10 (sobota) do Barda Śląskiego. Od dziś można zapisywać się u p.Piotra Sołodyny. Koszt to zaledwie 7 zł, w cenie - słodka bułka i herbata na rozgrzewkę, choć mamy nadzieję, że dzień będzie ciepły. Serdecznie zapraszamy!


25.09.2010
Wyniki pierwszego próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego opublikowano na AD ASTRA. Zapraszamy, szczególnie osoby władające odrobiną angielskiego :)


26.09.2010
W imieniu naszych absolwentek, Agi Petelenz-Łukasiewicz oraz Zuzi Chodorowskiej, chcielibyśmy zaprosić na koncert zespołu wokalnego Rondo, którego są członkiniami, na Mszę góralską Tadeusza Maklakiewicza, który odbędzie się 10 października 2010 o godzinie 18:00 w kościele św.Antoniego na Karłowicach. Przed koncertem, o godzinie 17:00, odbędzie się Msza świętą, z oprawą muzyczną zespołu Rondo.
+
Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy notki nadesłane nam przez pierwszoklasistki.


27.09.2010
Od piątkowego popołudnia drzwi naszych klas zdobią barwne kolaże. Są to prace, które miały na celu bliższe poznanie siebie nawzajem.
Możemy się z nich dowiedzieć np. o ulubionym aktorze, kolorze czy potrawie danej osoby. Zachęcamy do obejrzenia!

Na przerwie śniadaniowej odbył się pierwszy w tym roku nabór do Modlitewnej Eskadry Ratunkowej. Przypominamy - członkowie MER-u mają za zadanie modlić się codziennie o 21.37 modlitwą "Pod Twoją Obronę" w intencjach złożonych w skrzyneczce, która została dziś umieszczona na stałym miejscu, czyli na kaloryferze na przeciwko szafki z mapami.

Przypominamy, że jutro na 6 i 7 lekcji w auli odbędzie się Dzień Wspólnoty. W związku z tym przynosimy różnego rodzaju materiały - wstążki, sznurki, itp. oraz kartkę A4.


28.09.2010
Dzisiejszy dzień obfitował w mnóstwo ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim, na porannej modlitwie gościliśmy siostrę Małgorzatę z Krakowa wraz z absolwentami tamtejszej urszulańskiej szkoły podstawowej. Karolina, Ula i Jasiek chodzą obecnie do gimnazjum, ale są laureatami wewnątrzszkolnego konkursu, będącego odpowiednikiem naszego plebiscytu na "Urszulankę Roku."
Po modlitwie goście zostali oprowadzeni po zakamarkach naszej szkoły, a następnie udali się na lekcję angielskiego do kl.3 i lekcje wf - u do kl.1.
O 13.40 zebraliśmy się wszyscy w auli na Dniu Wspólnoty. Zostaliśmy podzieleni na grupy i dostaliśmy kilka zadań do wykonania, m.in. stworzyć swój wymarzony mundurek (z przyniesionych materiałów). Braliśmy też udział w zabawach integracyjnych. Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
Po południu grupa naszych uczennic oprowadziła gości po Wrocławiu.

Na przerwie "śniadaniowej" natomiast odprawiony został pierwszy różaniec. Frekwencja tradycyjnie na pierwszym czuwaniu była bardzo duża. Oby tak dalej!


29.09.2010
Rano odbył się apel liturgiczny, podczas którego ćwiczyliśmy pieśni na pierwszopiątkową Eucharystię (GALERIA/apele).

Wczoraj po modlitwie porannej gospodarze klas wylosowali fragment przyrzeczenia urszulańskiego dla swojej klasy. Zadanie polega na opracowaniu go według wzoru zamieszczonego na tablicy samorządowej i zaprezentowaniu na drzwiach swojej klasy.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!