Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.09.2011
W niewyjaśnionych okolicznościach straciliśmy na jakiś czas z naszej strony internetowej plik zawierający spis podręczników na rok szkolny 2011/2012 (zamiast tego był zestaw z poprzedniego roku szkolnego). Naprawiamy ten błąd - wcześniej już publikowany spis nowych podręczników wraca do "Dokumenty" po lewej stronie witryny. Za niedogodności przepraszamy i cierpliwość dziękujemy!


01.09.2011
Na pół godziny przed uroczystą Mszą inaugurującą nowy rok szkolny spotkaliśmy się na korytarzu szkolnym, gdzie została przeprowadzona próba śpiewu. Nową liderką jeszcze nie istniejącej Sekcji Muzycznej SU została Marta Sanchez-Wolak i to ona właśnie prowadziła śpiew podczas próby. Eucharystia rozpoczęła uroczystym wejściem pocztu sztandarowego, a przewodniczył jej ksiądz Piotr Wawrzynek. Po niej uroczystość przeniosła się do auli, gdzie Ania Pietrucha, Przewodnicząca SU przywitała zebranych, a szczególnie nowe we wspólnocie Sióstr Urszulanek, Siostrze Dyrektor Agnieszce Młynarczykowskiej i Siostrze Przełożonej Jadwidze Łaciak. Były też kwiaty - Samorząd Uczniowski i Grono Pedagogiczne powitały nowo przybyłe Siostry, życząc im siły w nowej posłudze. Wychowawczyni klasy pierwszej, p.Magdalena Jezierska wręczyła wraz z Siostrą Dyrektor nowym pierwszoklasistkom tarcze Serviam. Po uroczystości w auli klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, wstępując po drodze do wirydarza, aby wykonać wspólne grupowe zdjęcie. Zapraszamy do naszej GALERII (uroczystości).


02.09.2011
Z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej na oporowskim Cmentarzu Żołnierzy Polskich odbyła się wczoraj specjalna uroczystość. Udał się na nią nasz poczet sztandarowy, przyboczne Basia Wędrychowicz i Aga Torzewska oraz chorążanka Pola Slesarow (kl.3) pod opieką p. Tomasza Hermana. Tam wraz z reprezentacją liceum złożyli wiązankę pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


03.09.2011
Znamy plan działania naszego Gimnazjum: tygodniowy (plan lekcji) i roczny (terminarz pracy). Zapraszamy do "godziny lekcyjne", gdzie zapoznamy się tygodniowym rozkładem zajęć naszych klas oraz do TERMINARZ, gdzie dowiemy się, co nas czeka nie tylko w dopiero co rozpoczętym miesiącu, lecz także w całym roku szkolnym.


04.09.2011
Spływ kajakowy szlakiem Krutyni podczas wakacji 2011 przyciągnął bardzo dużą grupę uczennic, rodziców i osób zaprzyjażnionych. Chociaż pogoda niezbyt się udała wczasowiczom, humory podczas wyjazdu dopisywały. Zapraszamy do GALERIA/inne na naszą fotorelację.


05.09.2011
W tym roku szkolnym postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność charytatywną. W miejsce dotychczasowej Sekcji Charytatywnej Samorządu Uczniowskiego powstała Grupa Charytatywna "samarytanin". Opiekunkami uczennic, które wejdą w skład tej formacji będą p.Małgorzata Wróblewska i p.Anna Tracz-Molasy. Nieco więcej detali dotyczących "Samarytanina" już wkrótce, natomiast dzisiaj ogłaszamy pierwszą akcję charytatywną.
Tradycyjnie we wrześniu zbieramy przybory szkolne dla domu dziecka. Artykuły prosimy przynosić do następnego czwartku, 15 września - będą one poświęcone podczas Mszy z okazji święta Stanisława Kostki.

Grupa prosi o przyniesienie przez klasy następujących przyborów:
klasa pierwsza - przybory geometryczne, gumki i temperówki;
klasa druga - ołówki, długopisy, kredki i pisaki;
klasa trzecia - zeszyty, bloki, wycinanki i papier kolorowy.

Apelujemy o włącznie się do akcji uczennic, rodziców i nauczycieli!


06.09.2011
Jutro wieczorem, o godzinie 18:00, odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli z rodzicami. Zapraszamy najpierw do auli, gdzie nastąpi zapoznanie się z pedagogami, a potem do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawczyniami klas.


07.09.2011
O 18:00 odbyło się spotkanie rodziców z nauczycielami. Spotkanie rozpoczęło się w auli szkolnej, gdzie po krótkim słowie Siostry Dyrektor przedstawiono rodzicom nauczycieli, po czym odbyło się spotkanie z wychowawczyniami w klasach. (zapraszamy do GALERIA/konferencje)
Jak co roku, we wrześniu ogłaszany jest nabór do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dlatego dzisiejszy apel dotyczył właśnie Samorządu. Symboliczne "wybudzanie" go po śnie wakacyjnym przedstawiły ubiegłoroczne rsuowiczki. Sposobów było wiele... dźganie w żebra, bicie poduszką, "pobudka akustyczna" czy polewanie wodą. A wszystko po to, aby zachęcić dziewczęta do składania podań, na które czekamy do piątku. Zdjęcia w galerii na stronie samorządowej.


09.09.2011
Jak obiecano na spotkaniu środowym z rodzicami, publikujemy na naszej stronie internetowej spis terminów, kiedy nauczyciele będą dostępni podczas konsultacji dla rodziców. Znajdziemy to w "grono pedagogiczne", pod grafiką "konsultacje".
Przypominamy także, że z naszymi nauczycielami można się także skontaktować poprzez pocztę elektroniczną, specjalne formularze mailowe dostępne są także w "grono pedagogiczne", przy nazwisku każdego nauczyciela.
Inną formą kontaktu ze szkołą jest bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy - o tym wszystkim w "kontakt" po lewej stromie witryny.


10.09.2011
W końcu, po zapoznaniu się z nowymi uczennicami w Gimnazjum, udało nam się opublikować i podpisać ich zdjęcia uczennic w KLASY. Fotografie wykonano podczas inauguracji roku szkolnego w pięknym wirydarzu klasztornym. Miejsce to jest dostępne dla naszych uczennic i zwiedzających na co dzień, więc serdecznie zapraszamy na Nankiera 16 :)


12.09.2011
Grupa Charytatywna Samarytanin ogłasza kolejną akcję charytatywną, która potrwa aż do kwietnia. Pomagamy hospicjum - prosimy o przynoszenie zakrętek po butelkach plastikowych. Czyli - po wypiciu napoju nie wyrzucamy zakrętki do śmietnika, ale odkładamy ją na bok i przynosimy (kilka już zebranych) do szkoły :)
Z góry dziękujemy za pomoc.


13.09.2011
Na porannym apelu ogłoszono skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego: Klara Daszkiewicz (gospodarz klasy 1), Julia Frontczak (kl.1), Ola Szczegielniak (gospodarz klasy 2), Ola Masiuk (kl.2), Weronika Burszta (kl.2), Pola Slesarow (gospodarz klasy 3), Marta Wolak (kl.3), Ania Naglik (kl.3), Marta Hałas (kl.3), Basia Wędrychowicz (kl. 3), Ania Pietrucha – Przewodnicząca SU. Przed nową grupką uczennic chętnych do pracy na rzecz szkoły stoi wiele wyzwań w tym roku szkolnym, mnóstwo imprez do zrealizowania i okazji do umilenia szkolnego życia koleżankom. Opiekunem SU w naszym Gimnazjum jest p.Piotr Sołodyna.


14.09.2011
Za nami pierwszy, tegoroczny apel liturgiczny. Potrzebne do najbliższej Mszy Świętej pieśni ćwiczyłyśmy wraz z nową liderką sekcji muzycznej Martą Wolak (kl.3) oraz nieformalnym jeszcze składem sekcji.


15.09.2011
Festiwal Nauki organizowany przez wrocławskie uczelnie przyciąga tysiące uczestników, głównie uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Czternasta edycja festiwalu w tym roku zawita także do naszego budynku przy Nankiera 16, gdzie Siostra Józefa Jezierska przyjmie gości wykładem o historii 200-lecia pobytu Urszulanek we Wrocławiu. Artykuł prasowy dotyczący tego wydarzenia znajdziemy TUTAJ.


16.09.2011
Eucharystia na wspomnienie św.Stanisława Kostki gromadzi w kościele klasztornym uczennice naszej szkoły zaopatrzone w przybory szkolne. Ksiądz Piotr błogosławi piórniki, zeszyty i przybory piśmiennicze na znak naszej wiary, iż nauka którą będziemy przyjmować (uczennice) lub dawać (nauczyciele) ma mieć swój początek w Bogu.
Podczas dzisiejszej Mszy Grupa Charytatywna Samarytanin zaniosła w darze do ołtarza zebrane podczas akcji charytatywnej przybory, które zostaną dostarczone do jednego z okolicznych domów dziecka. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


17.09.2011
Jak można zauważyć, po prawej stronie naszej witryny pojawił się baner obwieszczający bardzo ważne spotkanie, które odbędzie się w naszym Gimnazjum 12 października o godzinie 18:00. W związku z wrocławskim programem profilaktycznym, którego celem jest zwiększanie świadomości rodziców na temat wirusa HPV (powodującego nowotwór szyjki macicy) oraz przeciwdziałanie rozwojowi choroby, zapraszamy na rozmowę ze specjalistami z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Na spotkanie zaproszeni są głównie rodzice pierwszoklasistek, gdyż program profilaktyczny obejmuje trzynastolatki. Więcej szczegółów znajdziemy klikając na baner.


18.09.2011
Pierwszy w tym roku szkolnym efekt współpracy osób odpowiedzialnych za informowanie o wydarzeniach klasowych na naszej stronie internetowej jest do wglądu w KLASY. Dzisiaj prezentujemy fotorelacje i notki klasy trzeciej oraz notki klasy pierwszej. Dziękujemy za współpracę i życzymy systematyczności!


19.09.2011
W ostatnią sobotę trzecioklasistki udały się wraz ze swoją wychowawczynią, s.Katarzyną Słowik, na Cmentarz Żydowski, gdzie pomagały zaprowadzić porządek w tym szczególnym miejscu. Jest to pierwsza z 5 tego typu akcji, jakie przeprowadzimy w tym roku szkolnym. Dlaczego sprzątamy Cmentarz Żydowski? Ponieważ parę lat temu zobiązaliśmy się jako szkoła do opieki nad miejscem historycznym, a że wcześniej już Samorząd Uczniowski opiekował tym specyficznym muzeum, postanowiliśmy siłą tradycji kontynuować to dzieło, intensyfikując nieco nasze działanie. Zapraszamy na relację fotograficzną do GALERIA/inne.
(dziękujemy za zdjęcia Basi Wędrychowicz)


20.09.2011
Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... Naszym dziewczętom idzie nieźle, skoro zajęły czwarte miejsce ( i cóż z tego, że czwarte od końca?) w biegach sztafetowych na Wrocławskim " Morskim Oku". Reprezentacja dziesięciu uczennic pod opieką p. Tomasza Hermana udała się tam dziś rano. W biegu sztafetowym przebiegły dystans nieco przekraczający 1 km. Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie obejrzymy kilka ciekawych fotografii (za które dziękujemy p.Hermanowi).


21.09.2011
Pszczółka Maja sobie lata ooo... Pszczółka, a i owszem ale nie Maja, tylko Gosia, a konkretniej Gosia Stefaniak z klasy trzeciej "przyleciała" na nasz poranny apel. Do spółki z Agą Torzewską, już nie żadnym owadem, ale najprawdziwszą urszulanką przedstawia nam najważniejsze postacie w ulu. A za rozwiązanie pszczelego przysłowia częstowała miodem po czym... odleciała, bo jak mawiał wielki znawca i smakosz miodu, Kubuś Puchatek: " Z pszczołami to nigdy nic nie wiadomo". Zapraszamy do GALERIA/apele.


23.09.2011
Uczennice trzeciej klasy udały się wraz z p.Alicją Dubaj i s.Katarzyną Słowik Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrów Tumski, aby wziąć udział w wykładzie Bóg i człowiek w „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego, który został wygłoszony przez siostrę dr Joannę Wawrzynów, naszą wrocławską siostrę Urszulankę. Wykłąd odbył się w ramach XIV Festiwalu Nauk.


24.09.2011
Rodzice naszych drogich uczennic stanowią od początków Gimnazjum niezbędny element życia naszej społeczności. Zainteresowani wychowaniem swoich pociech, nie szczędzą wysiłku, by czynnie uczestniczyć w uroczystościach, czuwaniach czy imprezach organizowanych przez szkołę.
Rada Rodziców. Według definicji, jako Radę Rodziców określa się przedstawicieli wszystkich rodziców uczniów szkoły wybranych w demokratycznych wyborach. Reprezentują oni ogół rodziców w szkole, np. w kontaktach z Radą Pedagogiczną oraz poza szkołą, np. we współpracy z Radami Rodziców innych szkół.
W naszym Gimnazjum w skład Rady Rodziców wchodzą przedstawiciele tzw. "trójek klasowych", czyli w sumie dziewięć osób. Pośród rodziców wchodzących do Rady wybiera się przewodniczącego, sekretarza oraz skarbnika. Spotkania Rady Rodziców odbywają się regularnie według grafiku ustalonego przez Radę.

Zapraszamy do nowego miejsca na naszej stronie internetowej, poświęconego pracy Rady Rodziców. Tam znajdziemy informacje przekazywane do publikacji przez Radę, terminy spotkań Rady oraz, już wkrótce, mailowy adres kontaktowy. Odnośnik po lewej stronie witryny.


25.09.2011
Grupa siedemnastu uczennic z klasy 1 i 2 udała się dwa dni temu na śniadanie francuskie do Alliance Francaise, które zostało zorganizowane w ramach odbywających się we Wrocławiu EUROPEJSKICH DNI JĘZYKÓW. Dziewczętom towarzyszyła p.Małgorzata Wółkiewicz.


26.09.2011
24 września, w święto patrona młodzieży, Św. Stanisława Kostki, grupa naszych uczennic udała się na diecezjalne spotkanie młodzieży. Odbyło się ono w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, a jego mottem były słowa : Mocni w Wierze. Oprócz uroczystej Eucharystii i Adoracji dziewczęta mogły wziąć udział w warsztatach tematycznych m. in. muzycznych, psychologicznych czy biblijno -liturgicznych. Jako opiekun pojechała s. Katarzyna Słowik. Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia Ewy Rejman.


27.09.2011
Ten weekend rezerwujemy dla naszych fotoamatorek. W sobotę i niedzielę odbędą się trzecie warsztaty fotograficzne w Bardzie Śląskim, których tematem będzie w tym roku portret. Oprócz zajęć u jak zawsze gościnnych Sióstr Urszulanek bardzkich planowany jest wypad do twierdzy w Srebrnej Górze, na sesję plenerową. Obiecujemy zdjęcia w wyjazdu, bo tych będzie multum! Warsztaty przygotowywane są przez p.Piotra Sołodynę i p.Adama Wasilewskiego.


28.09.2011
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy apelem liturgicznym poprowadzonym przez Sekcję Muzyczną Samorządu Uczniowskiego (>>GALERIA/apele). Zaraz po niej mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet usłyszeć najpopularniejsze leśne zwierzęta. Wszystko to za sprawą p. Jerzego Ślusarczyka, który poprowadził na pierwszej godzinie lekcyjnej opowiedział nam o lasach Dolnego Śląska oraz o obowiązkach pracujących w nim strażników. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.
Punk, emo, got czy hipis, a może średniowieczna dama? Te, ale również i wiele innych postaci pojawiło się na pokazie mody zorganizowanym przez grupę projektową Kup-ciuszek. Modelki zaprezentowały się nie tylko w strojach z różnych epok ale również jako przedstawicielki najbardziej znanych subkultur. Potem natomiast publiczność mogła się również wykazać. Z okazji Dnia Wspólnoty wszystkie uczennice zostały podzielone na grupy, w których z przyniesionych przez siebie materiałów, tworzyły projekty ubrań pasujących stylem do przydzielonych im czasów historycznych. Następnie wyniki swojej pracy zaprezentowały pozostałym grupom. Zapraszamy do GALERIA/inne.


29.09.2011
Truskawki. Brzmi... słodko. A taką właśnie nazwę Żyrafy, już jako drugoklasistki, nadały pierwszakom. Ale, jak to mówią, Per Aspera Ad Astra . "U nas" nawet na nią trzeba było zapracować. Nie wiedzące co jeszcze je czeka "nowicjuszki" musiały stawić czoła zadaniom wyznaczanym przez przebrane za superbohaterów starsze koleżanki. Picie, lekko mówiąc dziwnych, napojów, chodzenie po szkle (czyt. chipsach) lub bliskie spotkanie z wijem Hieronimem, to tylko niektóre z "atrakcji wieczoru". Zapraszamy do GALERIA/inne (dziękujemy za zdjęcia Gosi Lempart i Weronice Gwieździe).


30.09.2011
Trzecioklasistki w ramach jednodniowej wycieczki jesiennej udały się do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Grupą opiekowały się s.Katarzyna Słowik i p.Anna Tracz-Molasy.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!